Vizualizace sestavy

Při práci v SOLIDWORKS často potřebují konstruktéři třídit a seskupovat díly a podsestavy podle různých kritérií – rozměry, hmotnosti, materiály, povrchové plochy. Do třídění bývá potřeba dodat i rozlišení vyráběných a nakupovaných komponent; případně roztřídit nakupované díly podle dodávajících firem. Dříve se toto řešilo přes tabulky kusovníků, často i s ručním doplňováním. SOLIDWORKS nabízí možnost takto třídit automaticky, navíc s barevným rozlišením jednotlivých roztříděných oblastí.

Nová verze SOLIDWORKS svým uživatelům i v této oblasti přináší vylepšení.

V nástroji Vizualizace sestavy generuje software SOLIDWORKS ve zjednodušeném režimu hodnoty pro více sloupců, aniž by zjednodušené součásti byly nastaveny jako vyřešené.

Pokud SOLIDWORKS nemůže vypočítat hodnotu sloupce pro danou součást a vyberete možnosti Ručně spravovat vyřešený a zjednodušený režim a Výzva v nastavení Vyřešit zjednodušené součásti, SOLIDWORKS vás vyzve, abyste součást vyřešili.

Chcete-li tyto možnosti změnit, klikněte na nabídku Možnosti > Možnosti systému > Výkon.

Sloupce v okně Vlastní sloupec se zobrazují v abecedním pořadí. Roleta Vizualizace sestavy se po najetí kurzorem zvětší. Barva písma je u všech hodnot sloupců černá. Můžete přidat více než sedm sloupců.

Vylepšení vizualizace sestavy si zobrazíte takto:

  1. Otevřete model ve zjednodušeném režimu.
  2. Klikněte na nabídku Nástroje > Vyhodnotit > Vizualizace sestavy.
    Všechny hodnoty ve sloupcích jsou zobrazeny černým písmem a roleta se po najetí kurzorem rozšíří. U vypočtených hodnot jako Hmotnost se místo hodnoty 0.00 zobrazí vypočtený výsledek.
  3. Dialog Vlastní sloupec otevřete tak, že v podokně Vizualizace sestavy kliknete na šipku vpravo od záhlaví sloupce a vyberete možnost Více.
  4. V okně, které se otevře, klikněte na možnost Vlastnosti.
    Sloupce se zobrazí v abecedním pořadí.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.