Uložení operace vedlejšího vřetena

Tento postup je určen pro produkt CAMWorks.

V následujícím tipu se dozvíte, jakým způsobem uložit a případně zálohovat operaci vedlejšího vřetena. Tento tip je tedy určen uživatelům, kteří mají na soustružnickém nebo soustružnicko-frézovacím stroji k dispozici vedlejší vřeteno. Tato operace se dá obecně přidat do Stromu operací a slouží k přesunu polotovaru/součásti mezi hlavním a vedlejším vřetenem. Tvorba operace na obrázku níže.

Dostupné šablony 

V základu má uživatel několik dostupných šablon, kterákoliv z šablon se dá upravit a uložit s jiným nastavením. Níže je popsán obsah těchto šablon:

  • [Nový] – Tato šablona je prázdná. Uživatel si tedy sám nastaví, co potřebuje a může uložit.
  • Grab and pull by Distance – Převzetí do vedlejšího vřetena a přesun součásti o uživatelsky určenou vzdálenost pro odříznutí.
  • Grab and pull – Převzetí do vedlejšího vřetena a přesun součásti pro odříznutí.
  • Grab – Pouze převzetí do vedlejšího vřetena pro odříznutí.
  • In Sub grab and pull – Součást je již vedlejším vřetenu, určeno pro odepnutí hlavního vřetena a jeho odjetí do bezpečné vzdálenosti.
  • Standard transfer – Základní přesun součásti z hlavního vřetena do vedlejšího.
  • Sub spindle home – Přesune vedlejší vřetena do výchozí pozice.

Změna a uložení uživatelské operace vedlejšího vřetena

1. Uživatel si může v panelu Parametry vedlejšího vřetena například provést změny v šabloně – Standard transfer a podle dalších kroků uložit.

2. Dále vyplnit svůj vlastní název a popis. Pro uložení souboru s Vámi definovanou strategií přesunu součásti mezi hlavním a vedlejším vřetenem klikněte na ikonu Uložit.

3. Uživatelsky vytvořené operace vedlejšího vřetena budou uloženy do adresáře C:\CAMWorksData\CAMWorks20XXx64\SubSpindleOps kde XX je verze CAMWorks. Zálohujte tedy soubory *.cwspdl umístěné v tomto adresáři. Nově vytvořený soubor z předchozích kroků má název: Presun do vedlejsiho vretena.cwspdl

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.