Úkos přes dělicí čáry

SOLIDWORKS obsahuje i základní verzi mnoho nástrojů pro vytváření forem, které jsou se zaformovaným modelem asociativní – se změnou modelu se mění i forma – její plochy, rozměry, dělicí linie… K tomu patří i nástroje pro vyhledávání dělicích čar, analýzy úkosů, podříznutí také tloušťky stěn. V této nové verzi SOLIDWORKS jsou zlepšeny možnosti práce s formami.

Pomocí správce PropertyManager můžete vytvořit úkos na obou stranách dělicích čar současně. Dříve tento proces vyžadoval vytvořit úkosů více.

Ve správci PropertyManager Úkos pod položkou Úhel úkosu vyberte Směr 2 a zadejte úhly úkosu. Chcete-li použít stejný úhel úkosu v obou směrech, vyberte možnost Symetrický úkos.

Pokud pak potřebujete následně vytvořené úkosy zobrazit podrobně, můžete pod možností Dělicí přímky vybrat geometrii a zvolením možnosti Zobrazit náhled zobrazíte podrobný náhled úkosů.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.