Technický tip SURFCAM – Překrytí u dokončovacího pohybu

V tomto díle technických tipů pro Surfcam si ukážeme, jakým způsobem přidat překrytí u nájezdu/odjezdu obloukem u dokončovacího pohybu (operace Kontura).

  1. Otevřete libovolný model dílu (objemový nebo drátový) a vyberte NC 2- Osé Kontura a vyberte geometrii pro obrábění v podobě uzavřeného profilu. 
  1. V dialogovém okně 2-osé Kontura na záložce Informace o nástroji vyberte vhodný nástroj a přejděte na záložku Kontrola obrábění. Zde nastavte parametry pro obrobení kapsy, Nájezd/Odjezd: Vždy obloukem (viz obrázek) a dialogové okno potvrďte pomocí tlačítka OK.
  1. Po potvrzení dialogového okna dojde k vytvoření dráhy i s nájezdem/odjezdem obloukem. Z obrázku je patrné, že překrytí dráhy mezi nájezdem a odjezdem je nulové, proto budeme muset dráhu upravit.
  1. Pro úpravu klikněte na dráhu nástroje dvojklikem nebo v manažeru operací vyberte příkaz Regenerovat dráhu nástroje s originální geometrií. Opět přejděte na záložku Kontrola obrábění a vyplňte parametr Překrytí: 3 mm. Dialogové okno opět potvrďte pomocí tlačítka OK.
  1. Po potvrzení opět dojde k vytvoření dráhy, ale tentokrát je mezi nájezdem a odjezdem přidané definované překrytí (viz obrázek).

V příštím díle technických tipů pro Surfcam si ukážeme, jakým způsobem lze ovlivnit umístění nájezdu a odjezdu.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.