Technický tip SOLIDWORKS – Využití obálek

 

Při práci v podsestavách je často potřeba využít jako referenci nějakou součást z nadřazené sestavy nebo jiných podsestav. Pokud obsahuje celková sestava velké množství součástí, může být pak práce v této celkové sestavě výrazně pomalejší, než když pracujete jen v samotné podsestavě.

Aby nebylo nutné pracovat v celkové sestavě, je možné si součásti, které potřebuji použít jako referenci, vložit do podsestavy jako obálky. K tomu slouží nástroj „Vydavatel obálek“.

Pak je možné pracovat pouze ve vybrané podsestavě a není nutné celkovou sestavu vůbec otevírat a tím výrazně urychlit práci s velkými sestavami. Součásti jsou v podsestavě vloženy jen jako obálky, tak nejsou zahrnuty do výkresu ani do kusovníku podsestavy.

Pomocí nástroje „Vydavatel obálek“ můžete výrazně urychlit práci v rozsáhlých sestavách, které obsahují množství podsestav.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.