Technický tip EDGECAM – Úprava panelu pro rychlý přístup

V minulém díle technických tipů pro EDGECAM jsme si ukázali, jak přizpůsobit pás karet na pracovní ploše. V tomto díle na úpravu uživatelského prostředí navážeme a ukážeme si přizpůsobení panelu pro rychlý přístup.

V případě instalace nové verze EDGECAM může panel pro rychlý přístup obsahovat pouze několik málo příkazů. Základní předdefinované příkazy je možné aktivovat v roletovém menu, které se nachází pod ikonou šipky na pravé straně u již aktivovaných příkazů (viz obrázek).

Pro přidání dalších příkazů, které nejsou standardně nabízeny, je nutné použít příkaz „Více příkazů…“ který se opět nachází v roletovém menu.

Objeví se opět dialogové okno Spravovat motivy a přizpůsobení pásu karet s nastavením jako v případě předchozího technického tipu, kde je možné vyhledat a přiřadit libovolný další příkaz.

Pro ukázku vložíme do panelu nástrojů pro rychlý přístup příkaz Bod. Pomocí vyhledávacího políčka vyhledejte příkaz Bod a pomocí tlačítka „Přidat >>“ jej přiřaďte do panelu pro rychlý přístup.

Po potvrzení dialogového okna pomocí tlačítka OK dojde k přiřazení vybraného příkazu do panelu příkazů pro rychlý přístup (viz obrázek).

Sdílet:

Máte dotaz? Technická podpora je Vám k dispozici!

Poptávka softwaru