Technický tip CAMWorks – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru v SOLIDWORKS CAM

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

V následujícím postupu bude popsáno, jak vytvořit 2.5 osý útvar se zkosením. Obecně se dají 2.5 osé útvary tvořit jen s jedním společným úhlem strany, nelze tedy vytvořit útvar s rozdílnou velikostí zkosení pro každou hranu.

Automatické rozpoznání 2.5 osých útvarů se zkosením

Pro automatické rozpoznání 2.5 osého zkoseného útvaru, je potřeba definovat tuto funkci v Možnostech. Přesněji na kartě Frézovací útvary, v části Typy útvarů – Zkosené a zaoblené.

Technický tip – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru

Pokud tuto funkci uživatel zvolí, může nechat na modelu automaticky rozpoznat zkosené útvary. Dále je s nimi možné pracovat běžným způsobem a lze například obrábět stěny i kulovým, toroidním nebo zkoseným nástrojem. Dutina na obrázku má všechny hrany pod úhlem 15°.

Technický tip – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru

Automatickou detekci úhlu zkosení lze také využít při tvorbě nového 2.5osého útvaru. Uživatel nemusí tedy znát přesný úhel zkosení. Postupujte dle následujících kroků:

1.

Otevřete tvorbu nového 2.5 osého útvaru. Zkosení lze obecně definovat u většiny typů útvarů – dutiny, drážky, otevřeného profilu, křivky, díry. V panelu 2.5 osý útvar: Vybrat prvky definujte útvar a zaškrtněte volbu Zkontrolovat úkosy a zaoblení.

Technický tip – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru

2.

V panelu 2.5 osý útvar: Koncové podmínky definujte hloubku útvaru a klikněte na tlačítko Automatická detekce, tím rozpoznáte úhel zkosení strany u daného útvaru.

Technický tip – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru

Manuální definice zkoseného útvaru

Manuální nastavení úhlu zkosení stran útvaru lze manuálně definovat při tvorbě 2.5 osého útvaru v panelu 2.5 osý útvar: Koncové podmínky pomocí ikony dle obrázku. Na obrázku je viditelný Otevřený profil se zkosením 15°.

Technický tip – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Akce / Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.