Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné. 

V postupu dále bude popsána funkce pro změnu rozpoznávání útvarů. Uživatelé si pomocí funkce Mapovat frézovací útvary mohou zjednodušit definici strategií pro jednotlivé druhy útvarů. Pro uživatele totiž nemusí být nutné, aby měl rozdílnou strategii příkladově pro obdélníkovou a nepravidelnou dutinu, může si tedy nastavit, aby obdélníková dutina vždy byla brána jako nepravidelná a přebírala tak strategie z nepravidelné dutiny. Uživatel bude tedy tvořit strategie pouze pro jeden druh útvaru a všechny ostatní mohou automaticky přebírat tyto strategie.

 1. Na tomto příkladu bude funkce Mapovat frézovací útvary využita pro jednodušší rozpoznávání útvaru drážky. Ve výchozím nastavení se rozpoznává několik druhů drážek – nepravidelné/obalená, obdélníková, obdélníková rohová, nepravidelná rohová. V příkladovém modelu byly rozpoznány dva druhy drážek – nepravidelná a obdélníková.
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. V tomto případě budeme chtít, aby pro všechny druhy drážek byla vždy přiřazena strategie z Nepravidelné drážky. Pro změnu mapování útvarů postupujte dle následujícího postupu:
  1. Otevřete Technologickou databázi.
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. Přepněte se do záložky Frézování a klikněte na Mapovat frézovací útvary.
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. Zde naleznete všechny dostupné útvary a můžete zvolit, z kterého druhu bude vždy převzata strategie. Pro příklad zde zvolíme:
  • Obdélníková drážka: Nepravidelná/obalená drážka
  • Obdélníková rohová drážka: Nepravidelná/obalená drážka
  • Nepravidelná rohová drážka: Nepravidelná/obalená drážka
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. Výsledek po spuštění rozpoznání útvarů znovu je, že drážky jsou pojmenovány původním názvem (Nepravidelná a Obdélníková drážka), ale strategie je pro všechny stejná a naleznete ji v Technologické databázi u útvaru Nepravidelná/obalená drážka. I v případě, že budete chtít uložit novou strategii pro Obdélníkovou drážku, bude uložena v Technologické databázi u útvaru Nepravidelná/obalená drážka. Při budoucí práci bude muset uživatel udržovat pouze jednu strategii místo několika, které by v tomto případě mohly být úplně stejné.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.