Technický tip – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru

Technický tip CAMWorks – Správce procesů

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

V následujícím tipu bude popsáno, jak lze získat více informací o výpočtu 3osých operací pomocí Správce procesů, například u operací: Přejíždění oblasti, Úroveň Z a Rovinná oblast. Pokud máte licenci podporující víceosé obrábění, naleznete o nich informace také zde.Nenajdete v něm žádné informace o výpočtu 2.5osých operací.  Okno Správce procesů se buďto vyvolává automaticky při výpočtu 3osých nebo Víceosých operací anebo ho můžete kdykoliv vyvolat pomocí ikony v Command manageru SolidWorks.

Správce procesů

V okně Správce procesů je vhodné nastavit, aby se automaticky nesmazali operace po dokončení výpočtu pomocí odškrtnutí políčka Proces po dokončení odstranit.

Správce procesů

Dále zde uživatel nalezne ty funkce:

  • Informace o průběhu výpočtu operace (začátek a konec výpočtu…).
  • Ve sloupci „Akce“ naleznete případně chybové hlášky a můžete se tedy dozvědět proč se Vám tato konkrétní operace nevypočítala.
  • Funkce pro start, pozastavení a zrušení výpočtů operací.
  • Počet souběžných procesů – Jedná se o počet souběžně běžících výpočtů operací, zde se hodí mít přibližně stejný počet jako máte počet jader procesoru.

Sdílet:

Máte dotaz? Technická podpora je Vám k dispozici!

Poptávka softwaru