Technický tip – Surfcam CADlink

Surfcam CADlink je doplňkový modul pro přímé propojení programů SolidWorks a Surfcam. Slouží k přenosu vlastností modelu, které byly definovány v průběhu modelování dílu z CAD do CAM prostředí. Jedná se především o přenos typů děr a také o vytvořené konstrukční a pracovní roviny.

Vzhledem k tomu, že se jedná o doplňkový modul v programu SolidWorks, je nutné ho nejprve aktivovat přes Možnosti ► Doplňkové moduly.

V programu SolidWorks vytvořte libovolný objemový model (např. přírubu) se závitovými dírami vytvořenými přes příkaz Průvodce dírami (viz obrázek). V tomto případě byly vytvořeny závitové díry M16. Jako další vytvořte nový souřadný systém kdekoliv na modelu. V tomto případě byl vytvořen souřadný systém Pocatek_2, který byl umístěn na horní plochu modelu do středové díry příruby (viz obrázek).

Nyní přejdeme k přenosu modelu, i jeho vlastností do Surfcamu. V programu SolidWorks přejděte na záložku Surfcam a klikněte na příkaz Surfcam.

Po chvíli se otevře nejnovější instalovaná verze programu Surfcam s dílem příruby. Všimněte si, že ve složce, kde byl uložen model *.SLDPRT, přibyl textový dokument *.xml se stejným názvem. Tento dokument obsahuje všechny doplňkové informace o modelu v podobě závitových děr a vytvořených konstrukčních/pracovních rovin.

Na dílu nechte rozpoznat útvary děr a v možnostech vrtání zaškrtněte možnost Informace o CAD propojení. Díky tomu budou všechna data ze souboru *.xml nahrána do rozpoznaných útvarů.

Nyní klikněte na útvar Průchozí díra se závitem a v dialogovém okně přejděte na záložku Závit. Všimněte si, že všechny důležité parametry závitu byly přiřazeny k útvaru přesně tak, jak byly definovány v programu SolidWorks.

Spolu s údaji o útvarech byla převedena také konstrukční/pracovní rovina Pohled_2, kterou je možné vybírat v rozbalovacím menu spolu s ostatními počátky.

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky