Technický tip Surfcam Traditional – Úprava dráhy jedním kliknutím

Technický tip – Základní definice polotovaru

Úprava vytvořené dráhy nástroje byla v minulosti zdlouhavější. Po vzoru moderních CAM programů přichází i Surfcam Traditional s možností rychlé úpravy dráhy nástroje. V tomto díle technických tipů pro Surfcam Traditional si ukážeme, jak rychle upravit již vytvořenou dráhu nástroje.

1)   Původní úprava dráhy

Vytvořenou dráhu nástroje bylo v minulosti možné upravovat pouze v manažeru operací. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na příslušnou operaci a výběrem možnosti Regenerovat Dráhu Nástroje s originální geometrií se otevřelo dialogové okno s možností úpravy parametrů dráhy.

Technický tip – Úprava dráhy jedním kliknutím

2)   Úprava dráhy jedním kliknutím

Od verze Surfcam Traditional 2018 R1 je možné upravit parametry dráhy výrazně jednodušeji, přičemž otevírání Manažera operací zcela odpadá. Na vytvořenou dráhu nástroje, který je na pracovní ploše viditelná, stačí pouze kliknout dvojklikem. Poté se ihned otevře dialogové okno s parametry operace.

Technický tip – Úprava dráhy jedním kliknutím

Tímto způsobem je možné upravovat pouze parametry dráhy nástroje a řezné podmínky. Pokud chcete vybrat novou geometrii pro dráhu nástroje, je nutné využít běžný postup přes příkaz Regenerovat Dráhu Nástroje a Vybrat Novou Geometrii.

 

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky