Technický tip Surfcam Traditional – Pomocný panel na pracovní ploše

Technický tip Surfcam – Pokročilá definice polotovaru

Od verze Surfcam Traditional 2018 R1 je na pracovní horní lište dostupná nová záložka Okno. Tato záložka obsahuje dvě nové funkce, které slouží k urychlení a usnadnění práce. Jako první je dostupná funkce Dynamické prostředí, kterou si představíme v tomto díle technických tipů pro Surfcam Traditional.

Po aktivaci funkce Dynamické prostředí se v levé části pracovní plochy objeví pomocný panel se třemi záložkami (viz obrázek). 

Všechny tři záložky slouží jako zkratka k často používaným funkcím, jako je seznam Hladin, Dynamická maska a také Nastavení zobrazení.

  1. Nastavit hladinu

Záložka Nastavit hladinu v dynamickém prostředí slouží pro volbu aktivní hladiny (C), případně je možné hladiny zviditelnit/skrýt (V/I) nebo zapínat/vypínat možnost výběru (S/U). 

Pokud chcete novou hladinu vytvořit, musíte k tomu využít standardního manažera hladin.

  1. Dynamická maska

Ve standardním nastavení masky je možné ovládat pouze pět masek. V případě záložky Dynamická maska můžete ovládat i Masku 6. Opět se jedná o možnost rychlého přístupu k nastavení a použití masky.

  1. Nastavit zobrazení

Poslední záložkou je záložka Nastavit zobrazení. V případě, že jako programátor vytváříte doplňkovou dokumentaci pro obsluhu (např. snímek obrazovky s pozicí počátku), využijete zde především funkci Průhlednost. Pokud je počátek umístěný v místě, kde není viditelný, např. na spodní části dílu, tak je možné model zobrazit v různé intenzitě průhlednosti. Případně je možné nastavit i nasvícení modelu kvůli lepší čitelnosti (viz obrázek).

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

Software

SOLIDWORKS 2021 SP 4.1 k dispozici ke stažení

Pokud máte aktivní službu předplatného, ​​můžete si od 24. 6. 2021 stáhnout nejnovější aktualizaci Service Pack 4.1 pro SOLIDWORKS 2021 a bezplatné nástroje prostřednictvím svého účtu na zákaznickém