Technický tip Surfcam Traditional – Pomocný panel na pracovní ploše

Technický tip Surfcam – Pokročilá definice polotovaru

Od verze Surfcam Traditional 2018 R1 je na pracovní horní lište dostupná nová záložka Okno. Tato záložka obsahuje dvě nové funkce, které slouží k urychlení a usnadnění práce. Jako první je dostupná funkce Dynamické prostředí, kterou si představíme v tomto díle technických tipů pro Surfcam Traditional.

Po aktivaci funkce Dynamické prostředí se v levé části pracovní plochy objeví pomocný panel se třemi záložkami (viz obrázek). 

Všechny tři záložky slouží jako zkratka k často používaným funkcím, jako je seznam Hladin, Dynamická maska a také Nastavení zobrazení.

  1. Nastavit hladinu

Záložka Nastavit hladinu v dynamickém prostředí slouží pro volbu aktivní hladiny (C), případně je možné hladiny zviditelnit/skrýt (V/I) nebo zapínat/vypínat možnost výběru (S/U). 

Pokud chcete novou hladinu vytvořit, musíte k tomu využít standardního manažera hladin.

  1. Dynamická maska

Ve standardním nastavení masky je možné ovládat pouze pět masek. V případě záložky Dynamická maska můžete ovládat i Masku 6. Opět se jedná o možnost rychlého přístupu k nastavení a použití masky.

  1. Nastavit zobrazení

Poslední záložkou je záložka Nastavit zobrazení. V případě, že jako programátor vytváříte doplňkovou dokumentaci pro obsluhu (např. snímek obrazovky s pozicí počátku), využijete zde především funkci Průhlednost. Pokud je počátek umístěný v místě, kde není viditelný, např. na spodní části dílu, tak je možné model zobrazit v různé intenzitě průhlednosti. Případně je možné nastavit i nasvícení modelu kvůli lepší čitelnosti (viz obrázek).

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

CAMWorks
Software

Představujeme CAMWorks 2021 Plus

Představujeme CAMWorks 2021 Plus Nová verze produktu CAMWorks 2021 Plus přináší celou řadu vylepšení a nových funkcí, které vám pomohou