Správa uživatelů na platformě 3DEXPERIENCE

Zajímá vás, jak spravovat oprávnění uživatelů nebo jak pozvat nové uživatele?

Jako správce na platformě 3DEXPERIENCE máte možnost přidávat nové členy na vaši platformu, odstraňovat stávající uživatele nebo upravovat jejich oprávnění. V tomto tipu si ukážeme správu uživatelů a také to, jak předat správcovská oprávnění jinému uživateli.

Jak pozvat nové uživatele:

Pro správu uživatelů přejděte do „Members Management“ na záložku „Members“. Pokračujte přes tlačítko „Pozvat členy“.

V zobrazeném dialogu postupujte následovně:

  • zadejte emailovou adresu, na kterou uživateli přijde pozvánka na platformu 3DEXPERIENCE.
  • Nastavte oprávnění a pokračujte přes tlačítko „Další“.

Zde můžete zvolit role, které bude moci nový uživatel využívat – Role 3DSwymer je povinná. Pozvánku můžete dokončit. V posledním dialogu není třeba nic nastavovat

Úprava uživatelských práv stávajících členů:

Práva stávajících uživatelů můžete podle potřeby změnit. Stávající členové se mohou stát správci a naopak. Klikněte na ikonu „i“ vedle uživatele a na kartě „Nastavení“ změňte oprávnění uživatele.

Jak odstranit uživatele:

Pokud potřebujete odebrat uživatele, abyste uvolnili licenci, můžete to provést na kartě „Nastavení“. Tato možnost bude k dispozici pouze v případě, že uživatel nemá přiřazeny žádné role. Po prvním přiřazení role uživateli existuje 30denní ochranná doba, kdy je role uzamčena a během níž nelze role odebrat. V tomto případě bude možnost role uvolnit šedá. Po uplynutí 30 dnů a v případě, že uživatel nepoužil platformu v posledních 2 hodinách, bude zámek odstraněn a role bude možné uvolnit.

Nahradit správce

S prvním přihlášení na platformu 3DEXPERIENCE se stanete jejím správcem. Pokud nejste osobou, která bude mít správu platformy na starost, můžete svá práva přenechat jinému uživateli. 

Klikněte na tlačítko „Nahradit mě“ a zadejte e-mailovou adresu správného uživatele.

Vámi pozvaný uživatel, tímto převezme správu nad platformou a vy ztratíte na platformu 3DEXPERIENCE přístup v okamžik, kdy uživatel pozvánku přijme.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.