Referenční geometrie

Při práci se konstruktér často potřebuje odkazovat na pomocné entity – roviny, osy, pomocné osy…

Jejich vybírání a zobrazování nebo naopak skrývání ve stromu historie bývalo někdy zdlouhavé a práci na vlastním produktu zdržovalo. Ale bez výběru těchto entit se pracovat nedá.

V této nové verzi SOLIDWORKS jsou možnosti práce s touto referenční geometrií zlepšeny.

U referenční geometrie se zlepšila použitelnost – která pomůže vám vybrat osy a roviny přímo v grafické ploše. To je užitečné pro příkazy jako VazbaZměřit nebo pole.

Umístěte ukazatel myši na dočasné osy válcových ploch a povrchů, aby se zobrazily osy. Najeďte myší na plochy a stisknutím klávesy Q zobrazte referenční roviny. Více entit referenční geometrie vyberete stisknutím kláves Shift nebo Ctrl. Po výběru referenční geometrie software SOLIDWORKS automaticky zruší všechny nepotřebné referenční geometrie.

Můžete klepnout pravým tlačítkem na součást v grafické ploše, klepnout na možnost Zobrazení referenční geometrie a poté zobrazit primární roviny, referenční roviny, referenční osy nebo souřadný systém. Dříve byly tyto možnosti dostupné pouze ze stromu FeatureManager.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Akce / Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.