Profilování na více záběrů

Víte, jak použít více bočních záběrů u cyklu „Frézovat profilováním“? Ukážeme vám, že tato funkce je dostupná pro objemový i drátový model.

Pokud má být v jednom záběru odebráno příliš materiálu, je možné provést více malých záběrů podél profilu na každé úrovni Z. Všechny záběry jsou provedeny na úrovni Z před přesunem na další úroveň.

1. Vytvořte dráhu nástroje cyklem „Frézovat profilování“ na záložce „Obrábění“.

2. V okně nastavení cyklu vyberte na záložce „Základní“ funkci „Pro více záběrů“.

a) Zadejte hodnotu, jak daleko od profilu musí být vytvořen první z více záběrů úrovně Z. Do pole „Přídavek“ zadejte „2 mm“.

b) Zadejte hodnotu, jak moc musí být přídavek zmenšen mezi všemi po sobě následujícími záběry na jedné úrovni Z. Zadejte do pole „Hloubka záběru“ hodnotu „1 mm“.

3. V simulaci ověřte výsledek. Měli byste vidět, jak nástroj provede tři záběry v první hloubce a až pak pokračuje níž v ose Z.

TIP: Přidané záběry je také možné třídit podle hloubky záběrů. Tuto funkci aktivujete zatržítkem „Záběr dle hl. záběru“.

TIP: Při obrábění, zejména tvrdých materiálů, se můžete setkat s případem, kdy přesné rozměry, nebo obrobené povrchy nemusí po použití profilování splňovat požadované parametry. Tento jev může způsobovat vychýlení nástroje vlivem přitažení nebo odtlačení do/od obráběného materiálu. Pro dosažení požadovaných rozměrů a kvality povrchu může být nutné opakovat průjezdy profilování.

Začněte zadáním požadovaného počtu kalibrovacích záběrů. Při vícenásobných průjezdech jsou kalibrovací záběry aplikovány na poslední řez na každé úrovni obrábění. Pro přírůstky vícenásobných řezů použijte možnost „Kalibrovací záběry v plné hloubce“, tak budou kalibrovací záběry použity jen v plné hloubce.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Akce / Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.