Předurčené pohledy

Výkresy jako podklady pro výrobu, přípravu technologie, zásobování a další úkony potřebné pro vytvoření kvalitního produktu se dříve vytvářely čáru po čáře „ručně“. 3D konstrukční systém SOLIDWORKS produkuje výkresy sám, automaticky.

Aby výsledek těchto automatických úkonů co nejlépe vyhovoval záměrům konstruktérů, je potřeba mít možnost je co nejpodrobněji vyladit.

V této nové verzi SOLIDWORKS jsou možnosti práce s automatickými výkresy dále zlepšeny.

Když ve výkresu vytvoříte předurčený pohled, můžete orientaci modelu určit jako trimetrickou, dimetrickou nebo ploché pole. To je užitečné, pokud potřebujete šablony výkresů, které obsahují konkrétní předurčené pohledy.

Klepněte na možnost Předurčený pohled  nebo Vložit > Pohled výkresu > Předurčený. Ve správci PropertyManager pod položkou Orientace vyberte Ploché pole, Trimetrický nebo Dimetrický.

Režim detailování

Pro všechny výkresy (kromě oddělených výkresů) je Režim detailování k dispozici bez ohledu na verzi SOLIDWORKS, ve které jste výkres uložili, nebo zda jste výkres uložili v Režimu detailování.

V Režim detailování můžete:

  • Pokud jste uložili výkresy v předchozích verzích SOLIDWORKS nebo SOLIDWORKS® 2022 bez dat modelu, použijte omezený Režim detailování. Pokud otevřete výkres v omezeném Režimu detailování, zobrazí se název souboru – název listu [Detailování – omezeno]. (Omezený Režim detailování je automatický režim – vybrat jej nelze.)
  • Vytvořit tabulku děr.
  • Přetáhnout standardní pohledy (například přední, horní a zadní) z palety pohledů do výkresu.

V nabídce Nástroje > Možnosti > Vlastnosti dokumentu > Výkon jsou dvě nové možnosti:

  • Uložit data modelu. Uloží všechny výkresy s daty modelu pro použití v Režimu detailování.
  • Zahrnout standardní pohledy do palety pohledů. Umožňuje vytvořit standardní pohledy při přidávání pohledů výkresu z palety pohledů.

V Režim detailování nelze tyto volby změnit a platí pouze při ukládání vyřešených výkresů.

V nabídce Nástroje > Možnosti > Možnosti systému > Výkresy > Výkon byla odebrána možnost Při ukládání zahrnout data režimu detailování.

Režim detailování nahradil režim Rychlé zobrazení. Režim Rychlé zobrazení byl ze softwaru SOLIDWORKS 2022 odebrán.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.