Podpora tabulky přířezů v tabulkách kusovníku

Svařované konstrukce se používají v mnoha oborech - ať už strojních nebo stavebních.

Jejich navrhování je v případě použití SOLIDWORKS velice jednoduché – z hlediska navržené geometrie i z hlediska použitého materiálu.

S tím samozřejmě souvisí i asociativní automaticky vytvářené a přehledné výkresy.

V této nové verzi SOLIDWORKS jsou zlepšeny možnosti práce s výkresy těchto svařovaných konstrukcí.

V zájmu snadného použití bylo aktualizováno uživatelské rozhraní a funkce pro podrobné tabulky přířezů v tabulkách kusovníku.

Aktualizace tabulek přířezů svarů:

  • Ikony tabulky odpovídají ikonám použitým ve stromu FeatureManager®.
  • V nabídce Nástroje > Možnosti > Vlastnosti dokumentu > Kusovník je možnost Kombinovat položky v seznamu řezů v BOM bez ohledu na profil, pokud byly délky sjednoceny (starší chování) přejmenována na Kombinovat položky tabulky přířezů o stejné délce s různými profily (chování verzí před 2019).
  • Detailní tabulky přířezů jsou k dispozici pro všechny typy kusovníků. Dříve byly podrobné tabulky přířezů k dispozici pouze pro odsazené kusovníky. Možnosti můžete určit v části Detailní tabulka přířezů PropertyManageru Kusovník.
  • Součásti v odsazených kusovnících můžete rozpustit automaticky nebo ručně. V PropertyManageru Kusovník vyberte Rozpustit řádky úrovně dílu, abyste automaticky rozpustili všechny řádky úrovně svařovaného dílu.
  • V PropertyManageru Vlastnosti konfigurace můžete pod položkou Možnosti kusovníku určit možnosti pro Zobrazení položky v tabulce přířezů, jestliže součást použita v sestavě (odsazený kusovník pouze s detailní tabulkou přířezů). Tato možnost zobrazí, skryje nebo propaguje položky tabulky přířezů odsazených kusovníků. Možnost Propagovat rozpouští řádek úrovně dílu a zobrazí položky tabulky přířezů v odsazeném kusovníku při výběru možnosti Detailní tabulka přířezů. Ve stromu FeatureManager můžete kliknout pravým tlačítkem na libovolnou součást a kliknutím na možnost Obnovit v kusovníku přesunout součásti zpět do Zobrazení tabulky přířezů.
  • Když použijete pozice pro podsvary tabulky přířezů v kusovnících, vlastnosti pozice odpovídají propojenému kusovníku. Před verzí SOLIDWORKS 2022 se pozice aplikované na těla, která patřila k podsvarům, objevily s hvězdičkou. Pozice mají nyní odpovídající číslo položky.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.