Novinky platformy 3DEXPERIENCE R2022x FD03

Platforma 3DEXPERIENCE umožňuje (nejen) uživatelům SOLIDWORKS využít možnosti správy dat v cloudu. Nejnovější aktualizace 3DEXPERIENCE 2022 FD03 vyšla 10. července 2022 a přináší celou řadu novinek.

Zde je 7 nejlepších tipů.

1. Offline režim – možnost práce bez internetu

Pomocí nového offline režimu můžete nyní pracovat s daty uloženými v cloudu bez přerušení i v případě, že se potýkáte s výpadky internetového připojení nebo jste na cestách bez možnosti přímého připojení.

2. Uvítací aplikace – skvělé pro nové i zkušené uživatele

K dispozici je také nová uvítací aplikace a několik dalších skvělých funkčních a uživatelských vylepšení. Aplikace Welcome Vám umožní velmi rychle začít používat funkce 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, které využíváte. Zahrnuje krátká videa s návody, navigaci v rozhraní a správu obsahu. Má také obsah s ukázkovými modely, abyste snadno získali představu o některých funkcích. Můžete dokonce přistupovat k úplné knihovně výukových programů ve výukové platformě 3DEXPERIENCE EDU Space, kde najdete podrobnější výukové programy.

3. Spolupráce s uživateli mimo platformu – výkresy

Zlepšení spolupráci s lidmi mimo Vaši platformu zahrnutím výkresů do sdíleného balíčku. Již v předchozí verzi (2022x FD02) přibyla možnost spolupráce s uživateli mimo platformu pomocí využití nové funkce Export as Package umožňující export sdíleného balíčku dat, který lze následně zaslat libovolnému uživateli bez přístupu do Vaší platformy. Uživatel může načíst tyto data v SOLIDWORKS pomocí doplňkového modulu 3DEXPERIENCE Exchange for SOLIDWORKS (ke stažení zdarma na www.solidworks.com/support/free-downloads). V rámci exportovaného balíčku lze specifikovat, která data bude mít uživatel pouze pro čtení a která naopak bude moci editovat. Nyní nově lze do tohoto balíčku přidat i výkresy.

4. Pojmenování výkresu podle modelu

Uživatelé nyní mohou snadno přiřadit název svého výkresu dle názvu modelu, na který se odkazují. Pomocí této novinky lze srovnat název nákresu s názvem jeho modelu nejen při jeho vytváření ale i dodatečně. Soubor výkresu dokonce může přímo kontrolovat název modelu, na který se odkazuje, a při případné změně názvu modelu automaticky aktualizovat svůj název, aby se předešlo neshodám v názvech.

5. Výchozí záložka Bookmark Editoru

Možnost přiřadit výchozí záložku všem nově uloženým souborům na platformě. Nyní můžete nastavit výchozí záložku Bookmakr Editoru, kam se budou automaticky vkládat všechny nově vytvořené soubory.

6. Zjednodušena instalace

V minulých verzích býval problém s instalací správné verze Java. Z instalace byla odstraněna Java celý instalační proces 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS a byl zjednodušen a urychlen.

7. Přepínání mezi xDesign/xShape 

Uživatelé aplikací xDesign (role 3D Creator) a xShape (3D Sculptor) nyní mohou přímo v modelu jednoduše přepínat mezi příkazy všech těchto aplikací. Ušetří tak čas přístupem k příkazům xDesign přímo z panelu akcí xShape.

 

Více informací o novinkách naleznete ve veřejné komunitě 3DEXPERIENCE platform user’s community  

Pro přístup do veřejných komunit platformy je nutné přihlášení skrze zdarma vytvořený účet 3DEXPERIENCE ID (bližší informace v aktualitě Uživatelské fórum SOLIDWORKS na platformě).


3D Creator | 3D Sculptor

Pro bližší informace ohledně novinek aplikací založených na modelování v internetovém prohlížeči sledujte:

Video: https://youtu.be/_nWqYOjIylg

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.