Nastavení přejezdů nástroje (2. část)

V tomto díle technických tipů pro EDGECAM budeme pokračovat v optimalizaci přejezdů nástroje. Tentokrát se zaměříme na cyklus „Hrubování“. Nastavení přejezdů najdeme v cyklu hrubování na záložce „Zaříznutí“.

Většina parametrů je obdobná jako u cyklu „Profilování“, který jsme představili v předchozím díle technických tipů. Parametry, které se od parametrů cyklu „Profilování“ liší, si nyní představíme a vysvětlíme.

Typ přejezdu

„Vždy zařezávat“ – Mezi jednotlivými hloubkami záběru nástroj vždy vyjede ho výšky hladiny „Přejížděcí“ a pak se přemístí na další hloubku záběru. Tato volba je nastavena defaultně, ale přejezdy mohou v mnoha případech znamenat zbytečné prodloužení strojního času.

„Zůstat v hloubce“ – Nástroj mezi jednotlivými záběry nevyjíždí do výšky „Přejížděcí“, zůstává zanořený v poslední hloubce hrubování a ihned zavrtává na další hloubku záběru (pouze v případě, že je zaškrtnuto políčko „Ucelené zóny najednou“ na záložce „Provedení“). Tuto možnost je vhodné použít např. u rychloposuvových plátkových hrubovacích fréz v kombinaci s nájezdem na další hloubku po rampě. Docílíte tak značného zkrácení strojního času vlivem eliminace neustále se opakujících zbytečných přejezdů nástroje. Vždy však záleží na konkrétním použití.   

 „Optimalizovat“ – Tato možnost vybere automaticky nejrychlejší z obou předchozích variant.

Bezpečná výška přejezdu

Definuje, z jaké výšky nad modelem se bude nástroj pohybovat pracovním posuvem (při zavrtávání po šroubovici, rampě atd.). 

Bezpečná vzdálenost v XY

Při hrubování vnějších tvarů je možné ovlivnit bezpečnou vzdálenost nájezdu nástroje na hloubku prvního záběru. Toto nastavení je definováno přímo jako vzdálenost mezi průměrem nástroje a stěnou/hranou modelu. Tuto hodnotu doporučujeme vždy kontrolovat jako prevenci proti vzniku kolize!!!

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.