Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary

Technický tip CAMWorks – Automatická omezující plocha

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné. 

V postupu dále bude popsána funkce pro změnu rozpoznávání útvarů. Uživatelé si pomocí funkce Mapovat frézovací útvary mohou zjednodušit definici strategií pro jednotlivé druhy útvarů. Pro uživatele totiž nemusí být nutné, aby měl rozdílnou strategii příkladově pro obdélníkovou a nepravidelnou dutinu, může si tedy nastavit, aby obdélníková dutina vždy byla brána jako nepravidelná a přebírala tak strategie z nepravidelné dutiny. Uživatel bude tedy tvořit strategie pouze pro jeden druh útvaru a všechny ostatní mohou automaticky přebírat tyto strategie.

 1. Na tomto příkladu bude funkce Mapovat frézovací útvary využita pro jednodušší rozpoznávání útvaru drážky. Ve výchozím nastavení se rozpoznává několik druhů drážek – nepravidelné/obalená, obdélníková, obdélníková rohová, nepravidelná rohová. V příkladovém modelu byly rozpoznány dva druhy drážek – nepravidelná a obdélníková.
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. V tomto případě budeme chtít, aby pro všechny druhy drážek byla vždy přiřazena strategie z Nepravidelné drážky. Pro změnu mapování útvarů postupujte dle následujícího postupu:
  1. Otevřete Technologickou databázi.
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. Přepněte se do záložky Frézování a klikněte na Mapovat frézovací útvary.
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. Zde naleznete všechny dostupné útvary a můžete zvolit, z kterého druhu bude vždy převzata strategie. Pro příklad zde zvolíme:
  • Obdélníková drážka: Nepravidelná/obalená drážka
  • Obdélníková rohová drážka: Nepravidelná/obalená drážka
  • Nepravidelná rohová drážka: Nepravidelná/obalená drážka
Technický tip CAMWorks – Funkce Mapovat frézovací útvary
 1. Výsledek po spuštění rozpoznání útvarů znovu je, že drážky jsou pojmenovány původním názvem (Nepravidelná a Obdélníková drážka), ale strategie je pro všechny stejná a naleznete ji v Technologické databázi u útvaru Nepravidelná/obalená drážka. I v případě, že budete chtít uložit novou strategii pro Obdélníkovou drážku, bude uložena v Technologické databázi u útvaru Nepravidelná/obalená drážka. Při budoucí práci bude muset uživatel udržovat pouze jednu strategii místo několika, které by v tomto případě mohly být úplně stejné.

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

CAMWorks
Software

Představujeme CAMWorks 2021 Plus

Představujeme CAMWorks 2021 Plus Nová verze produktu CAMWorks 2021 Plus přináší celou řadu vylepšení a nových funkcí, které vám pomohou