Technický tip CAMWorks – Správce procesů

Technický tip – Tvorba zkoseného 2.5 osého útvaru

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

V následujícím tipu bude popsáno, jak lze získat více informací o výpočtu 3osých operací pomocí Správce procesů, například u operací: Přejíždění oblasti, Úroveň Z a Rovinná oblast. Pokud máte licenci podporující víceosé obrábění, naleznete o nich informace také zde.Nenajdete v něm žádné informace o výpočtu 2.5osých operací.  Okno Správce procesů se buďto vyvolává automaticky při výpočtu 3osých nebo Víceosých operací anebo ho můžete kdykoliv vyvolat pomocí ikony v Command manageru SolidWorks.

Správce procesů

V okně Správce procesů je vhodné nastavit, aby se automaticky nesmazali operace po dokončení výpočtu pomocí odškrtnutí políčka Proces po dokončení odstranit.

Správce procesů

Dále zde uživatel nalezne ty funkce:

  • Informace o průběhu výpočtu operace (začátek a konec výpočtu…).
  • Ve sloupci „Akce“ naleznete případně chybové hlášky a můžete se tedy dozvědět proč se Vám tato konkrétní operace nevypočítala.
  • Funkce pro start, pozastavení a zrušení výpočtů operací.
  • Počet souběžných procesů – Jedná se o počet souběžně běžících výpočtů operací, zde se hodí mít přibližně stejný počet jako máte počet jader procesoru.

V případě dotazů kontaktujte naši technickou podporu

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

Eventy

3DEXPERIENCE World 2022

3DEXPERIENCE World 2022 Uživatelé SOLIDWORKS, produktoví designéři, konstruktéři, výrobci a studenti se tu seznámí s technologiemi a trendy, které proměňují