SOLIDWORKS PDM – SYSTÉM PRO SPRÁVU DOKUMENTŮ A DAT

Udržte si kontrolu nad svými daty

Při zpracovávání projektu či zakázek vzniká mnoho dokumentů a propojených dat. Ať už se jedná o data jednoho člověka nebo větší konstrukční skupiny, je potřeba tato data nějakým způsobem řídit a spravovat. Jestliže na projektu pracuje více uživatelů, pak se často volí forma společného síťového úložiště. Tato forma je však krajně nevhodná, jelikož umožňuje vzniku celé řady kritických chyb. Navíc práce s daty ze síťového úložiště je, nehledě na rychlost sítě, vždy pomalá.

SOLIDWORKS PDM zaštiťuje veškerá data a dokumenty týkající se Vašich projektů a zakázek, zajišťuje k nim zabezpečený a rychlý přístup. Dovoluje data sdílet s jednotlivými pracovníky a odděleními napříč společností i mimo ni. Základní správu dokumentace SOLIDWORKS® PDM Standard lze doporučit pro menší konstrukční skupiny. Pokročilá správa dokumentace SOLIDWORKS® PDM Professional poskytuje veškeré nástroje pro automatizaci v oblasti správy dokumentace. Podívejte se do tabulky ne jednotlivé rozdíly mezi těmito dvěma systémy:

OblastSOLIDWORKS PDM StandardSOLIDWORKS PDM Professional
Správa dat projektu++
Uživatelsky definovatelné postupy++
Náhled na soubory++
Práce s kusovníky++
Databáze MS SQL Express++
Databáze MS SQL Standard +
Oznamovací procesy +
Export XML +
eDrawing Professional +
Replikace dat +
Pokročilá automatizace +

SOLIDWORKS® PDM Standard

SOLIDWORKS® PDM Standard je určen pro menší konstrukční skupiny, ideálně do 10 uživatelů. Dovoluje snadné spravování dat ve známém prostředí průzkumníku Windows. Vyhledávání pomocí pokročilých nástrojů Vám umožní velmi rychlé nalezení dat, která právě hledáte. Vytváření a spravování aktuální verze dokumentů a sledování historie revizí může být obtížné. Se SOLIDWORKS® PDM Standard jsou nové verze dokumentů vytvářeny automaticky a lze se kdykoliv vrátit k verzím minulým. Stejně tak flexibilní schéma revizí dovolí snadno dodržovat firemní standardy. Největší výhodou SOLIDWORKS® PDM Standard je bezesporu jeho dostupnost. SOLIDWORKS® PDM Standard je totiž automaticky součástí každé licence SOLIDWORKS Professional a Premium.

SOLIDWORKS® PDM Professional

SOLIDWORKS® PDM Professional významně rozšiřuje funkce verze PDM Standard. Veškerá data lze řídit na mnoha úrovních a dovoluje celé Vaší společnosti dokumenty snadno sdílet a spolupracovat tak co nejefektivněji na projektech. Poskytuje veškeré nástroje pro automatizaci v oblasti správy dokumentace, nástroje pro obousměrné propojení na jiné softwarové systémy a vysoký výkon. Vyhledávání pomocí vícenásobných parametrů, řízení přístupů ke konkrétním datům, verzování dokumentů, rychlé získání kusovníku, automatické převody do formátu jako jsou PDF, či STEP – to vše je jen krátký výčet možností nástroje pro správu dat SOLIDWORKS PDM Professional.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.