Upozornění na chybné chování funkce Pack and Go v SOLIDWORKS

upozornění na chybné chování funkce pack and go

Vážení uživatelé SOLIDWORKS,

chtěli bychom vás upozornit na chybné chování funkce Pack and Go v aktuální verzi SOLIDWORKS 2021 SP2.0.

Již v předchozím Servise Packu jsme registrovali nesprávné chování, kdy při Pack and Go nebyly správně zahrnuty výkresy, které byly mimo složku kopírovaného projektu. Toto chování bylo nahlášeno vývojovému týmu SOLIDWORKS, který hned do dalšího Servise Packu aplikoval opravu.

Ale i mistr tesař se někdy utne a ne vždy se však všechno podaří na první pokus. Údajná oprava rozšířila nesprávné chování ze souborů výkresu i na soubory modelů.

Popis nesprávného chování:

Při použití Pack and Go tak nejsou zkopírovány soubory modelů a výkresů, které jsou v jiné složce nebo podsložce, než hlavní sestava.

Kdy se chybná funkce projevuje:

Chování se projevuje při zaškrtnuté volbě „Zahrnout výkresy“.

Jaké jsou možnosti:

Oprava této funkce je nám přislíbena v nejbližším dalším Servis Packu, tedy v SP3.0. Do té doby máme velmi jednoduchou možnost, jak zajistit správnou funkci příkazu Pack and Go. Ve volbě „Umístění souboru“ zaškrtněte „Včetně podsložek“ a do kopie projektu budou zahrnuty všechny modely a výkresy i mimo složku hlavní sestavy.

Váš tým technické podpory SOLIDWORKS

Upozornění na chybné chování funkce Pack and Go v SOLIDWORKS

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Rychlý přístup k editaci dráhy

V tomto díle technických tipů pro Surfcam si ukážeme, jakým způsobem lze nyní rychle a jednoduše upravit parametry dráhy nástroje.

3E Tipy a Triky

Značky geometrické tolerance

Rozměry a kóty ve výkresech bez zvláštních požadavků na výrobu se řídí dílenskými tolerancemi. Pokud potřebujete některé výrobky opracovat přesněji nebo podle konkrétních pravidel, SOLIDWORKS vám umožňuje tato pravidla – tolerance – připravit přímo v prostředí konstrukčních modelů nebo později ve výkresech.