Pomáháme českému start-upu na cestě ke hvězdám

Dne 28.4.2023 zorganizovala firma 3E Praha Engineering  ve spolupráci s firmou Hexagon prezentaci ambiciózního českého start-upu OteSpace. Tato mladá česká firma představila v rámci akce pro veřejnost i pro média svůj záměr – a to zkonstruovat a do roku 2030 vyrobit nosič malých satelitů (do cca 200 kg) na  orbitální dráhu země.  Celá akce byla pořádána pod názvem „ S českým Vrabcem do sedmého nebe“. Plánovaná raketa totiž zatím nese jméno Český vrabec (The Czech Sparrow). Setkání se uskutečnilo v nově otevřeném „Experience center“ firmy Hexagon metrology v libeňské čtvrti Dock na Praze 8.

S Českým vrabcem do sedmého nebe.

Hlavního bodu akce – představení projektu The Czech Sparrow se ujmuli zakladatelé firmy OteSpace – pan MUDr. Filip Otevřel, Ph.D.  společně s panem Mgr. Markem Otevřelem, Ph.D., kteří seznámili přítomné jak se současným stavem vývoje, tak svými konkrétními plány pro nejbližší období. V závěru pak zodpovídali dotazy pozvaných hostů a médií.

V rámci akce také vystoupili zástupci 3E Praha Engineering, kteří představili jak portolio firmou nabízených produktů a služeb, tak především rozsah spolupráce s firmou OteSpace, kterou 3E Praha podporuje již více než rok a to jak v oblasti softwarového vybavení konstrukčního týmu, softwarového vybavení pro správu konstrukčního a technologického procesu a správu vytvořených dat a dále pak v oblasti technologické přípravy výroby. Firma OteSpace také dlouhodobě využívá výrobně-vývojových kapacit společnosti 3E Praha Engineering. 

Celá prezentace firem OteSpace, 3E Praha Engineering a Hexagon byla zasazena do rámce slavnostního otevření nových prostor firmy Hexagon Metrology. V závěru akce proto došlo i na přestřižení slavnostní pásky.

Partnery projektu „The Czech Sparrow“ jsou momentálně firmy: 3E Praha Engineering, Hexagon, ESA, BD Sensors, Brno University of Technology, Zebr, Uni – Max, Misan s.r.o.

V Praze dne 28. 4. 2023

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Akce / Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.