DRAFTSIGHT

draftsight

Proč zvolit DraftSight?

DraftSight® je 2D a 3D CAD řešení plné funkcí, určené pro projektanty, konstruktéry a poskytovatele konstrukčních služeb, stejně jako pro profesionální uživatele CAD softwaru, designéry, pracovníky v oblasti vzdělávání a domácí kutily.

Prozkoumejte možnosti

Software DraftSight vám umožní vytvořit, upravit a připomínkovat jakýkoliv 2D nebo 3D soubor ve formátu DWG – snadno, rychle a efektivně. DraftSight vám umožní jednoduše vytvářet to, co umíte ze všech nejlépe právě vy.

draftsight

Objevte svobodu navrhování

Opravdová svoboda navrhování spočívá v tom, že můžete pracovat tak, jak chcete. Je to schopnost lehce přecházet od 2D skicování ke 3D modelování a zase zpátky při optimalizaci a rozvíjení konstrukčních návrhů. Je to také schopnost hladké integrace s dalšími řešeními od společnosti Dassault Systèmes a řešeními SOLIDWORKS®, včetně SOLIDWORKS PDM pro snadnou správu návrhů ve formátu DWG od počáteční inspirace po závěrečný výsledek a SOLIDWORKS Electrical pro úpravy elektrických schémat přímo v softwaru DraftSight. Objevte nové portfolio DraftSight a zvolte si, která možnost je pro vás ta pravá.

Zakoupit DraftSight

draftsight
draftsight
draftsight

Potřebujete podrobné srovnání těchto nabídek?

Porovnání funkcí

StandardProfessionalPremium
2D nástroje pro kreslení x x x
2D nástroje pro dokumentaci x x x
Zdroje komunitním fóru x x x
Podložení dokumentu PDF x x x
Knihovna Toolbox x
Dávkový tisk x x
Porovnání výkresů x
Pokročilé ořezávání segmentů x x
Komunikace s CNC stroji x x
Import formátu DGN x x
Přístup k API programování x x
Vektorizace bitmap x x 
Rovnice v tabulkách x x 
Ořez šrafovaných oblastí x x
Vkládání 3D elementů x
Vazbení 2D elementů x
draftsight

Novinky DraftSight

Načítání a zpracování 3D modelů

Nový DraftSight nabízí možnosti pro načítání a zpracování 3D modelů, lepší vytváření 2D výkresů, exporty pro výrobu, řezání laserem a potřeby tisku.

draftsight

Vektorizace bitmapových obrázků

Image Tracer je výkonný nový nástroj, který ušetří mnoho času svou možností převést importované rastrové obrázky, jako je .JPG a .PNG do souborů DWG během několika sekund. Image Tracer umí automaticky zpracovat půdorysy, loga, obrázky s křivkami a další a převádět je do vektorových formátů.

draftsight

Integrace HomeByMe v DraftSight

DraftSight je integrován s HomeByMe, 3D webovou návrhovou aplikací pro zařizování domácností a plánování prostoru. Poté, co zde navrhnete svůj 3D model, DraftSight vygenerujte v souboru DWG plně okótovaný půdorys, který můžete dále sdílet s odborníky nebo místními úřady.

draftsight

Vzorce v tabulkách

DraftSight má nově možnost používat v tabulkách vzorce s aritmetickými operátory a funkcemi pro součet, průměrnou hodnotu… Chcete-li toto provést, kliknete do buňky jakékoli tabulky a zadáte vzorec, kliknete na Enter a zobrazí se výsledek.

draftsight

Správce atributů bloků

Je nová funkce umožňující spravovat ve výkresu DraftSight atributy bloků. Je možné ve výkresu vybrat kterýkoli z bloků s atributy. Pro vybrané je pak možnost měnit různá nastavení textu, například styl textu, jeho zarovnání, výšku… Dále také měnit i vlastnosti, jako je hladina, typ a barva čáry. Správce atributů bloku nabízí rychlou a snadnou metodu měnit všechny atributy bloku v DraftSight.

draftsight

Ořezávání šraf a výplní

Nová funkce, která uživatelům umožňuje oříznout šrafy a výplně. Klepnete na příkaz pro oříznutí, vyberete ořezávající hrany a poté vyberete segmenty, které chcete odstranit. Můžete také použít napojování. Pro příkaz na oříznutí šraf pak v DraftSight v rozevírací nabídce kliknete na příkaz Power Trim a poté přetáhnete kurzor přes šrafování, které chcete se oříznout.

draftsight

Záložka pro import na pásu karet

Všechny verze DraftSight mají nyní na pásu karet novou záložku pro import. Z jediné nabídky můžete rychle a snadno importovat soubory nebo připojit soubory s výkresy, obrázky, soubory PDF, DGN a dalšími typy souborů. Tato nová záložka na pásu karet v DraftSight je jednoduché, ale časově úsporné uživatelské rozhraní a zlepšení použitelnosti.

draftsight

Knihovna rámečků a rohových razítek

Uživatelé DraftSight mají nyní přístup k velké knihovně předem vytvořených rámečků a rohových razítek.
Rámečky a rohová razítka jsou dodávány předem připravené pro normy ANSI, BSI, DIN, ISO a JIS. Pro přístup k rámečkům a rohovým razítkům přejdete do nabídky nástrojů, zvolíte standard, např. DIN. Dále kliknete na ikonu vložení, vyberete rozměr rámečku, který chcete použít, např. A3 a potvrdíte OK. Podle pokynů na obrazovce pak vložíte do razítka potřebná data.

draftsight

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Rychlý přístup k editaci dráhy

V tomto díle technických tipů pro Surfcam si ukážeme, jakým způsobem lze nyní rychle a jednoduše upravit parametry dráhy nástroje.

3E Tipy a Triky

Značky geometrické tolerance

Rozměry a kóty ve výkresech bez zvláštních požadavků na výrobu se řídí dílenskými tolerancemi. Pokud potřebujete některé výrobky opracovat přesněji nebo podle konkrétních pravidel, SOLIDWORKS vám umožňuje tato pravidla – tolerance – připravit přímo v prostředí konstrukčních modelů nebo později ve výkresech.