18. ROČNÍK SOUTĚŽE V NC PROGRAMOVÁNÍ

18.-rocnik-souteze-v-nc-programovani

18. ročník soutěže v NC programování

V úterý 28. ledna proběhla tradiční soutěž studentů středních škol v NC programování. Studenti předvedli své schopnosti ve dvou kategoriích – v ručním programování a při práci v CAM programu, kde využili software Surfcam. Následně se museli vypořádat ještě se dvěma úkoly. V prvním odhalovali chyby v ISO kódu a malovali výrobek, který se v kódu skrýval. Poté pomocí mobilní aplikace odpovídali v on-line testu na otázky z technologie a přípravy NC programu. Soutěžící napjatě očekávali, jak se jejich snaha promítne do výsledkové listiny. Po sečtení výsledků jednotlivých úkolů již bylo vše jasné. Vítězem se stal Lukáš Hejhal z VOŠ a SPŠ ze Strakonic v kategorii ručního programování a Patrik Hovjacký ze SPŠ strojnické v Olomouci v kategorii CAM programování. Mezi školami si celkové vítězství odvezla SPŠ strojnická Olomouc. Gratulujeme vítězům a všem účastníkům děkujeme. Těšíme se na další ročník.

Více informací o soutěži: http://3eprahaedu.cz/software/18-rocnik-souteze-v-nc-programovani/

Více informací o softwaru Surfcam: https://3epraha.cz/index.php/k2-portfolio/surfcam-evo

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Rychlý přístup k editaci dráhy

V tomto díle technických tipů pro Surfcam si ukážeme, jakým způsobem lze nyní rychle a jednoduše upravit parametry dráhy nástroje.

3E Tipy a Triky

Značky geometrické tolerance

Rozměry a kóty ve výkresech bez zvláštních požadavků na výrobu se řídí dílenskými tolerancemi. Pokud potřebujete některé výrobky opracovat přesněji nebo podle konkrétních pravidel, SOLIDWORKS vám umožňuje tato pravidla – tolerance – připravit přímo v prostředí konstrukčních modelů nebo později ve výkresech.