17. ROČNÍK SOUTĚŽE STŘEDNÍCH ŠKOL V CAD KRESLENÍ A MODELOVÁNÍ

Dne 5.4.2018 proběhl už 17. ročník soutěže pro školy v CAD kreslení a modelování. Soutěž se letos konala na SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové. Letos poprvé pod záštitou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.
Na této tradiční soutěži středoškoláků se ve škole v Hradci Králové sešli studenti ze sedmnácti škol z celé České republiky. Poměřovali tu své získané znalosti v kreslení a modelování v CAD systémech. Podle vybrané kategorie soutěží studenti buď ve 2D kreslení, kdy mají vytvořit 2D výkresovou dokumentaci podle zadání, nebo ve 3D modelování, kdy je cílem zhotovit správný model podle zadané dokumentace.

V obou kategoriích se soutěží v počítačovém CAD programu. Nejvíce byl zastoupený SOLIDWORKS, ale školy si s sebou mohli přivézt počítače s CAD programem, se kterým ve škole pracují.
V kategorii 2D kreslení měli soutěžící vytvořit výkres bočního jádra formy, kde největším problémem byl nepravidelný skosený pětiboký útvar. Nejlépe si s tímto zadáním poradil Lukáš Skopal ze SPŠ Olomouc před Josefem Chalupným z VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice a svým spolužákem Jánem Chládkem opět ze SPŠ Olomouc. Díky těmto umístěním ovládla SPŠ Olomouc i hodnocení škol v této kategorii. Na druhém místě se umístila VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice, třetí byli studenti ze SŠ TEGA Blansko.
V kategorii 3D modelování měli soutěžící vymodelovat visací zámek na FAB klíč. Vytvořit správně fungující model se ukázalo jako ne úplně jednoduchý úkol. Skvěle si s ním poradil Slavomír Vlasatý z VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice, který získal od poroty maximální možný počet bodů v hodnocení. Druhé místo získal jeho spolužák Tomáš Marek, třetí místo Michal Kovář z VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. Soutěž škol ovládla VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice, následována VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou, která byla na druhém místě a SPŠ a VOŠ Kladno na místě třetím.

Vítězní studenti i školy od nás získali hodnotné ceny. Skvělé zázemí po celou dobu soutěže zajišťovali studenti ze SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové.
Všem zúčastněným velice děkujeme, vítězům gratulujeme a budeme se těšit na další rok

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.