Solidworks CAM, systém pro CNC obrábění

SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM – „Inteligentní obrábění v prostředí SOLIDWORKS“

 

Spolupráce  Obrábění  Produktivní technologie   NC editor   Simulace dráhy  

 

 

SOLIDWORKS® CAM je doplněk ke všem verzím softwaru SOLIDWORKS CAD. SOLIDWORKS® CAM je řešení pro 2,5osé frézování a soustružení. SOLIDWORKS CAM zvládá 2,5 osé obrábění s podporou 2 osého polohování na víceosých strojích a rovněž plně podporuje konfigurace, díly a pracovní postupy obrábění sestav. Obrábění v SOLIDWORKS CAM je založeno na bázi, ve kterém můžete systém naučit, jaké standardní strategie obrábění jsou důležité. Tato pravidla se potom automaticky použijí podle typu materiálu a geometrie prvku. S pomocí rozhraní dílů a sestav SOLIDWORKS se lze rychle a snadno naučit používat SOLIDWORKS CAM a s minimálním úsilím začít využívat výhody obrábění založeného na pravidlech.

 

 

 

Klíčové vlastnosti SOLIDWORKS CAM:

 

Spolupráce

 

Zjednodušení spolupráce díky jednotnému prostředí pro navrhování a programování umožňuje snadnější přechod na CAM.

 

Obrábění dle pravidel

 

Obrábění založené na pravidlech umožňuje novým uživatelům snadno se přizpůsobit procesu obrábění určité firmy. Rozpoznání prvků a automatický návrh technologie poskytne rychle kvalitní dráhy pro obrábění.

 

Obrábění na základě tolerancí

 

Automatická detekce výrobních tolerancí a značek opracování povrchu umožní přizpůsobit nastavení strategií obrábění volbou vhodných přídavků, otáček, posuvů atd.

 

Produktivní technologie

 

Technologie vysokorychlostního obrábění vytváří dráhy nástroje, které vedou ke kratším dobám cyklu při současném prodloužení životnosti nástroje a snížení opotřebení stroje.

 

SW CAM

 

NC editor

 

Umožňuje jednoduché a rychlé ověřování G-kódů. Uživatelé mohou rovněž použít backplot G-kódu pro kontrolu a odeslat soubor přímo do řízení CNC s použitím funkcí DNC.

 

Simulace dráhy

 

Simulace dráhy nástroje v SOLIDWORKS CAM umožňuje ověřit správné strategie obrábění a údaje nastavení u každé produkované součásti.

 

 

SW CAM Simulace drah

 

 

  SOLIDWORKS CAM Standard SOLIDWORKS CAM Professional
2,5 osy
Pouze díly
TBM
Sestavy  
Soustružení  
VoluMill  
2,5 +2 polohování  

 

Související produkty

 

 

Rychlý kontakt

3E Praha Engineering, a.s.
U Uranie 954/18
Praha 7, 170 00
Tel: 284 823 127
E-mail: info@3epraha.cz
IČ: 001 69 277
DIČ: CZ00169277
 

Odběr NOVINEK

spolehliva firma 2018 125