SOUTĚŽE – 4x4 ve školách

  Základní pravidla  

 

 4x4 LAND ROVER ve školách

 

Soutěž Land Rover 4x4 ve školách je organizována pod patronací společnosti Jaguar & Land Rover. Vize společnosti je propojit nadšení studentů základních škol se znalostmi studentů středních škol.

Jednotlivé týmy mají za úkol sestavit podle zadaných specifikací radiově ovládané vozidlo s pohonem na čtyři kola. Vozidlo musí úspěšně projet mezi překážkami na terénní (off road) zkušební dráze, která je stejně náročná jako skutečná dráha a napodobuje terénní vlastnosti plnohodnotného vozidla s pohonem na všechna čtyři kola.

Soutěž zvyšuje zájem studentů a žáků o technické obory, podporuje spolupráci základních a středních škol a učí propojovat technické znalosti a dovednosti při realizaci komplexního projektu.

Součástí soutěže je i ústní prezentace realizované práce, doplněná o prezentaci konstrukční dokumentace, která popisuje celý proces vzniku terénního auta, tedy kompletní návrh, konstrukci a výrobu závodního modelu. Velmi atraktivní částí soutěžních kol je soutěž terénních modelů na překážkové dráze.

 

 

 

 

Základní pravidla pro složení soutěžního týmu

 

  • je tvořen 3 – 6 studenty ve věku 11 – 18 let, s týmem mohou spolupracovat i další zájemci
  • tým může sestavit i jakákoliv mimoškolní organizace, skautský oddíl, zájmový kroužek apod., s dodržením podmínky počtu a věku členů týmu.
  • tým musí navrhnout svůj terénní model, vytvořit k němu dokumentaci, která obsahuje koncept vozu, konstrukci i jeho výrobu a montáž.
  • součástí projektu je i vytvoření  marketingové identity týmu – logo, oblečení, barvy apod. To je pak součástí hodnocení v soutěži.
  • Tým si musí zajistit podporu nejen ve škole a svém okolí, ale také získat sponzory pro financování své činnosti a účasti v soutěži.

 

Více informací naleznete zde.

 

 

Rychlý kontakt

3E Praha Engineering, a.s.
U Uranie 954/18
Praha 7, 170 00
Tel: 284 823 127
E-mail: info@3epraha.cz
IČ: 001 69 277
DIČ: CZ00169277
 

Odběr NOVINEK

spolehliva firma 2018 125