Soutěž v NC programování 2018

Minulý týden 23. a 24. března se ve škole Na Třebešíně v Praze 10 sešli studenti ze škol z celé České republiky na této tradiční soutěži středoškoláků, ve které si poměřují své získané znalosti v programování NC strojů. Soutěží v několika úkolech, mezi kterými jsou testy, početní úlohy, hledání chyb v NC programu i tvorba vlastního programu pro obrábění. Soutěž tak prověřuje všechny oblasti programování NC strojů, se kterými se studenti při výuce setkají. 
V kategorii ruční programování NC strojů se soutěžilo v systémech MIKROPROG a ELTEC a tuto kategorii ovládla Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední škola řemesel Strakonice. Její zástupci, konkrétně Daniel Králíček, Pavel Lojda a Ondřej Vlček se seřadili na prvních třech místech a pochopitelně tak vyhráli i hodnocení škol. Podle poroty byly jejich výkony více než výborné. Na druhém místě se pak umístila Střední odborná škola z Frýdku Místku a třetí místo získala Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno.
V kategorii CAM programování byly zastoupeny systémy SURFCAM Traditional, SURFCAM, SolidCAM, HSM Inventor a HSMWorks, takže porota měla složitější práci při vyhodnocování odevzdaných úkolů. Zde již taková převaha jedné školy nebyla, přesto nejlepšího výsledku dosáhl opět student ze Strakonic, Miroslav Kotrč. Za ním pak skončili zástupci Střední průmyslové školy strojnické z Olomouce Jakub Pospíšil a Matěj Samek, kteří tak díky tomu získali i první místo v hodnocení škol. Na druhém místě skončila VOŠ, SPŠ a SŠ řemesel Strakonice a třetí místo získali domácí studenti ze Střední průmyslové školy Na Třebešíně.
Hodnotné ceny vítězným studentům i školám, které do soutěže věnovala 3E Praha Engineering a.s., byly určitě příjemným závěrem tohoto dvoudenního setkání.

 

Přehled vítězů:

 

Kategorie Ruční programování NC strojů - jednotlivci

1.    místo - Daniel Králíček - VOŠ, SPŠ a SŠ řemesel Strakonice

2.    místo - Pavel Lojda  - VOŠ, SPŠ a SŠ řemesel Strakonice

3.    místo - Ondřej Vlček  - VOŠ, SPŠ a SŠ řemesel Strakonice

 

Kategorie Ruční programování NC strojů - školy

1.    místo - VOŠ, SPŠ a SŠ řemesel Strakonice

2.    místo - Střední odborná škola Frýdek-Místek

3.    místo - SPŠ a VOŠ Kladno

 

Kategorie CAM programování NC strojů - jednotlivci

1.    místo - Miroslav Kotrč - VOŠ, SPŠ a SŠ řemesel Strakonice

2.    místo - Jakub Pospíšil  - SPŠ strojnická Olomouc

3.    místo - Matěj Samek - SPŠ strojnická Olomouc

 

Kategorie CAM programování NC strojů - školy

1.    místo - SPŠ strojnická Olomouc

2.    místo - VOŠ, SPŠ a SŠ řemesel Strakonice

3.    místo - SPŠ Na Třebešíně Praha 10

Rychlý kontakt

3E Praha Engineering, a.s.
U Uranie 954/18
Praha 7, 170 00
Tel: 284 823 127
E-mail: info@3epraha.cz
IČ: 001 69 277
DIČ: CZ00169277
 

Odběr NOVINEK

spolehliva firma 2018 125