Soutěž v CAD kreslení a modelování

Letošní již 18. ročník tradiční soutěže v CAD kreslení a modelování se konal 21. března na Střední průmyslové škole, střední odborné škole a středním odborném učilišti v Hradci Králové, Hradební 1029. Kromě tradičních kategorií 2D kreslení a 3D modelování jsme letos poprvé zařadili i samostatnou kategorii programu SketchUp, protože se jedná o jeden z celosvětově nejrozšířenějších CAD programů a jeho uplatnění je spíše ve stavebních a nestrojařských školách.

K soutěžním zadáním a počítačům nakonec usedlo 18 soutěžících v kategorii 2D, 50 soutěžících v kategorii 3D a prvních 6 účastníků v nové kategorii Sketchup. Celkem na soutěž přijeli zástupci z 22 středních škol České republiky.  

 

Soutěžní laťku letos účastníci nasadili opravdu vysokou, protože poprvé v historii této soutěže rozhodoval o prvních místech v kategorii 2D čas odevzdané práce. Vítězné práce všech tří studentů byly ohodnoceny maximálním počtem bodů. A čas rozhodoval i v kategorii 3D, jak mezi jednotlivci na druhém a třetím místě, tak i v celkovém hodnocení škol této kategorie, kde o prvním místě školy z Rychnova nad Kněžnou rozhodlo 12 minut, o které byla odevzdána jedna z prací dříve než ostatní.

 

 

Výsledky jednotlivých kategorií:

 

1.místo v kategorii 2D kreslení vyhrál Martin Janiš se SPŠ strojnické v Olomouci v jednotlivcích a VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové v hodnocení škol

 

1.místo v kategorii 3D modelování vyhrál Vladislav Dzjamko ze SPŠ Brno v jednotlivcích a VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou v hodnocení škol

 

1.místo v kategorii SketchUp vyhrál Vojtěch ze SPŠ stavební Mělník.

 

 

Děkujeme všem soutěžícím za účast a předvedené výkony a těšíme na další ročník přístí rok.

 

 

Kompletní výsledky ze soutěže naleznete zde.

Rychlý kontakt

3E Praha Engineering, a.s.
U Uranie 954/18
Praha 7, 170 00
Tel: 284 823 127
E-mail: info@3epraha.cz
IČ: 001 69 277
DIČ: CZ00169277
 

Odběr NOVINEK

spolehliva firma 2018 125