17. ročník soutěže středních škol v CAD kreslení a modelování

Dne 5.4.2018 proběhl už 17. ročník soutěže pro školy v CAD kreslení a modelování. Soutěž se letos konala na SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové. Letos poprvé pod záštitou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.
Na této tradiční soutěži středoškoláků se ve škole v Hradci Králové sešli studenti ze sedmnácti škol z celé České republiky. Poměřovali tu své získané znalosti v kreslení a modelování v CAD systémech. Podle vybrané kategorie soutěží studenti buď ve 2D kreslení, kdy mají vytvořit 2D výkresovou dokumentaci podle zadání, nebo ve 3D modelování, kdy je cílem zhotovit správný model podle zadané dokumentace.

V obou kategoriích se soutěží v počítačovém CAD programu. Nejvíce byl zastoupený SOLIDWORKS, ale školy si s sebou mohli přivézt počítače s CAD programem, se kterým ve škole pracují.
V kategorii 2D kreslení měli soutěžící vytvořit výkres bočního jádra formy, kde největším problémem byl nepravidelný skosený pětiboký útvar. Nejlépe si s tímto zadáním poradil Lukáš Skopal ze SPŠ Olomouc před Josefem Chalupným z VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice a svým spolužákem Jánem Chládkem opět ze SPŠ Olomouc. Díky těmto umístěním ovládla SPŠ Olomouc i hodnocení škol v této kategorii. Na druhém místě se umístila VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice, třetí byli studenti ze SŠ TEGA Blansko.
V kategorii 3D modelování měli soutěžící vymodelovat visací zámek na FAB klíč. Vytvořit správně fungující model se ukázalo jako ne úplně jednoduchý úkol. Skvěle si s ním poradil Slavomír Vlasatý z VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice, který získal od poroty maximální možný počet bodů v hodnocení. Druhé místo získal jeho spolužák Tomáš Marek, třetí místo Michal Kovář z VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. Soutěž škol ovládla VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice, následována VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou, která byla na druhém místě a SPŠ a VOŠ Kladno na místě třetím.

Vítězní studenti i školy od nás získali hodnotné ceny. Skvělé zázemí po celou dobu soutěže zajišťovali studenti ze SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové.
Všem zúčastněným velice děkujeme, vítězům gratulujeme a budeme se těšit na další rok

Rychlý kontakt

3E Praha Engineering, a.s.
U Uranie 954/18
Praha 7, 170 00
Tel: 284 823 127
E-mail: info@3epraha.cz
IČ: 001 69 277
DIČ: CZ00169277
 

Odběr NOVINEK

spolehliva firma 2018 125