SOUTĚŽ V CAD KRESLENÍ A MODELOVÁNÍ

soutez-v-cad-kresleni-a-modelovani

Letošní již 18. ročník tradiční soutěže v CAD kreslení a modelování se konal 21. března na Střední průmyslové škole, střední odborné škole a středním odborném učilišti v Hradci Králové, Hradební 1029. Kromě tradičních kategorií 2D kreslení a 3D modelování jsme letos poprvé zařadili i samostatnou kategorii programu SketchUp, protože se jedná o jeden z celosvětově nejrozšířenějších CAD programů a jeho uplatnění je spíše ve stavebních a nestrojařských školách.

K soutěžním zadáním a počítačům nakonec usedlo 18 soutěžících v kategorii 2D, 50 soutěžících v kategorii 3D a prvních 6 účastníků v nové kategorii Sketchup. Celkem na soutěž přijeli zástupci z 22 středních škol České republiky.  

Soutěžní laťku letos účastníci nasadili opravdu vysokou, protože poprvé v historii této soutěže rozhodoval o prvních místech v kategorii 2D čas odevzdané práce. Vítězné práce všech tří studentů byly ohodnoceny maximálním počtem bodů. A čas rozhodoval i v kategorii 3D, jak mezi jednotlivci na druhém a třetím místě, tak i v celkovém hodnocení škol této kategorie, kde o prvním místě školy z Rychnova nad Kněžnou rozhodlo 12 minut, o které byla odevzdána jedna z prací dříve než ostatní.

Výsledky jednotlivých kategorií:

1.místo v kategorii 2D kreslení vyhrál Martin Janiš se SPŠ strojnické v Olomouci v jednotlivcích a VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové v hodnocení škol

1.místo v kategorii 3D modelování vyhrál Vladislav Dzjamko ze SPŠ Brno v jednotlivcích a VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou v hodnocení škol

1.místo v kategorii SketchUp vyhrál Vojtěch ze SPŠ stavební Mělník.

Děkujeme všem soutěžícím za účast a předvedené výkony a těšíme na další ročník přístí rok.

Kompletní výsledky ze soutěže naleznete zde.

Sdílet tento příspěvek

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Úkos přes dělicí čáry

SOLIDWORKS obsahuje i základní verzi mnoho nástrojů pro vytváření forem, které jsou se zaformovaným modelem asociativní – se změnou modelu se mění i forma – její plochy, rozměry, dělicí linie… K tomu patří i nástroje pro vyhledávání dělicích čar, analýzy úkosů, podříznutí také tloušťky stěn.
V této nové verzi SOLIDWORKS jsou zlepšeny možnosti práce s formami.