Upravit stránku

Víceosé obrábění

Víceosé frézování CAMWorks pro programování víceosých CNC strojů poskytuje širokou škálu použití. To je užitečné především pro výrobní firmy, které vyžadují produktivitu jejich softwaru a strojního zařízení.

Mezi víseosé moduly patří:

  • 3-osé frézování s kontrolou podřezání – Pro 3-osé obrábění vyžadující kontrolu podřezání
  • 4-osé frézování – Pro 4-osé plynulé obrábění
  • 5-osé frézování – Pro 5-osé plynulé obrábění

*Všechny víceosé moduly obsahují 2.5-osé a 3-osé frézování.

 

Obrábění složitých dílů

CAMWorks 4/5-osé plynulé obrábění umožňuje uživateli vytvořit dráhy u tak složitých tvarů, které nemohou být obrobeny na 3-osých strojích. Mezi tyto modely patří těžko přístupné dutiny v automobilovém průmyslu, oběžná kola, lopatky turbín, řezné nástroje, 5-osé ořezání a „stínové“ obrábění u forem a nástrojů. CAMWorks 4-osé plynulé obrábění je navrženo pro složité rotační tvary, jako jsou vačkové hřídele, šrouby a lopatky.

Snížení času obrábění – Vylepšení povrchu ploch – Prodloužení životnosti nástroje

 

Víceosé obrábění umožňuje naklonit nástroj od součásti, proto mohou být použity kratší nebo méně vyložené nástroje. Takto zvýšená tuhost nástroje dovolí uživateli využít možnosti vysokorychlostního obrábění v CAMWorks, bez ztráty přesnosti. Výsledkem je lepší kvalita povrchu a snížení strojního času.

 

Vytvoření 5-osých operací bokem namísto 3-osých může mít za následek výrazně méně řezných průchodů nástroje a lepší kvalitu dokončovaného povrchu.
Víceosé obrábění CAMWorks může ušetřit čas a snížit chyby díky optimalizaci úhlu mezi nástrojem a povrchem. Tímto lze dosáhnout konstantních třísek a vysoké řezné rychlosti v místě kontaktu. Výsledkem je lepší kvalita povrchu a snížení opotřebení nástroje.
Modely, které dříve vyžadovaly více pozic obrábění, mohou být nyní obráběny v jedné pozici s plynulým řízením rotační osy. Kromě úspory času snižuje tento fakt chyby, které by mohly nastat během obrábění ve více pozicích.