Upravit stránku

Systémové požadavky

Procesory

SolidWorks využívá pro svůj běh jedno vlákno, z toho důvodu nemá počet jader procesoru na běh programu výrazný vliv. Proto doporučujeme využívat procesory AMD nebo Intel, které mají rychlá jádra s dostatečnou velikostí cache.

Grafické karty

Pro práci s programem SolidWorks doporučujeme používat certifikované profesionální grafické karty s podporou OpenGL. Použití herních grafických karet libovolné kvality nedoporučujeme. Pro zajištění vysoké spolehlivosti a výkonu je vhodné používat výhradně aktuální certifikované grafické ovladače. Přehled aktuálních ovladačů.

Velikost operační paměti

Volba optimálního hardwaru závisí na velikost zpracovávaných dat. Pro běžné konstrukční úlohy jsou plně dostačující počítače s velikostí operační pamětí 4GB. Při práci s velkými sestavami a výpočty je doporučeno8GB a více (závisí na náročnosti zpracovávaných dat).

Software

Pro plné využití všech nástrojů je potřeba nainstalovaný Microsoft Excel a Word 2010 nebo vyšší, Internet Explorer 9.* nebo vyšší, Adobe Acrobat Reader.

Technická podpora

V případě zájmu neváhejte kontaktovat technickou podporu 3E Praha Engineering, která vám doporučí vhodnou sestavu, nebo ověří, zda vaše sestava je vhodná pro vaše potřeby. Další podrobné informace o požadavcích na hardware a software naleznete na stránkách společnosti SolidWorks Corp.

Podporované operační systémy

 SOLIDWORKS 2014SOLIDWORKS 2015SOLIDWORKS 2016SOLIDWORKS 2017
Win 10NeNeAnoAno
Win 8.1AnoAnoAnoAno
Win 7 64 bitAnoAnoAnoAno
Win 7 32 bitAnoNeNeNe
Win VistaNeNeNeNe