Upravit stránku

Strojní simulace

Strojní simulace CAMWorks dokáže zcela eliminovat chyby v programu. Verifikace G-kódu na 1 kliknutí.

Simulace stroje CAMWorks využívá poslední technologie pro reálnou strojní simulaci G-kódu, který je následně použit v CNC stroji. Jsme prvním CAM softwarem, který přináší reálnou simulaci G-kódu, plně integrovaného do programovacího prostředí. Na rozdíl od dalších CAM systémů, které používají simulaci stroje založenou na CL datech, využívá k simulaci stroje CAMWorks aktuální G-kód pro zajištění přesnosti a bezchybnosti

Zkrácení času kontrol programů u stroje
Se simulací stroje CAMWorks je možné eliminovat chyby a výrazně tak snížit čas, který by uživatel strávil s kontrolou a nastavením programu. Jakmile je program v pořádku simulován přímo z G-kódu, je připraven ke spuštění na obráběcím stroji.

Technologie plné detekce kolizí poskytuje možnost důkladně kontrolovat programy G-kódu, čímž je docílena jednak přesnost, celková kvalita, ale také vyvarování se nákladným kolizím stroje a chyb v programech. Simulace stroje CAMWorks umožňuje vyrobit složitý díl ihned napoprvé.

Bezproblémová integrace se systémem CAMWorks znamená, že simulace stroje CAMWorks nevyžaduje další doplňkovou aplikaci pro kontrolu a samotná simulace je velmi jednoduše provedena.

Simulace stroje CAMWorks rovněž podporuje složité multifunkční soustružnicko/frézovací stroje obsahující 4-osé duální revolverové hlavy s duálními vřeteny, dále také víceosé frézky a soustružnicko/frézovací stroje se spodními frézovacími hlavami, spodními revolvery a protivřeteny.

Simultánní obrábění s více kanály využívající časové kódy je rovněž podporováno. Lze využít synchronizační manažer CAMWorks pro synchronizaci operací a následně je simulovat přímo z G-kódu!

Existuje možnost využít více pohledů a oken pro náhled stroje, polotovaru, upínek a nástroje, čímž uživatel sleduje simulaci G-kódu z více úhlů a lépe tak dokáže optimalizovat samotné programy.