Upravit stránku

SOLIDWORKS MBD

SolidWorks MBD je samostatný integrovaný modul vytvářející bezvýkresovou dokumentace modelu určeného pro výrobu. Potřebné informace pro výrobu jako jsou např. rozměry, tolerance, značky polohy atd., jsou vloženy přímo do 3D modelu.
SolidWorks MBD Pomáhá společnostem definovat, organizovat, a publikovat 3D výrobní Informace o výrobku (Product and Manufacturing Information - PMI), včetně 3D modelu dat ve standardních průmyslových formátech souborů, jako jsou například 3D PDF a eDrawings®. Na rozdíl od tradičních 2D výkresů, SolidWorks MBD vede výrobní proces přímo ve 3D, což vede k zefektivnění výroby, snížení dobu výrobního cyklu či snížení počtu chyb při výrobě.
SolidWorks MBD definuje PMI přímo ve 3D a vyhýbá se tak drahému a časově náročnému 2D kreslení, díky čemuž dokáže ušetřit až jednu třetinu celkových nákladů konstruktéra. 3D PMI také pomáhá urychlit komunikaci, zkracuje čas určeného pro návrh a výrobu a omezuje chybovost díky integraci 3D dat.

SolidWorks MBD publikuje široce přijímané formáty souborů, jako jsou eDrawings® a 3D PDF podle předem definovaných nebo přizpůsobených šablon. eDrawings soubory je možné otevřít v eDrawings Viewer a 3D PDF si můžete prohlédnout v Adobe Reader, který je nainstalován na 93% strojů připojených k Internetu.

SolidWorks MBD lze zakoupit samostatně jako doplňkový modul ke všem verzím SolidWorks