Upravit stránku

Novinky Artlantis verze 6.5

Render manažer
Artlantis 6.5 optimalizuje dobu renderování prostřednictvím tzv. Render manažeru. Jedná se o nástroj obdobný „“batch renderingu“ z předchozích verzí programu. Díky aplikaci nainstalované na dalších počítačích (Mac nebo PC) v lokální síti, dokáže Render manažer rozdělit výpočet mezi ně, což dramaticky sníží čas potřebný k získání výsledné vizualizace.

Náhledové okno je k dispozici i v „draft“ módu
Artlantis si dlouho udržuje pozici lídra v technologii náhledového zobrazení v reálném čase. Ačkoli došlo k vývoji nastavení scény (materiály, osvětlení, prostředí), náhledové zobrazení se stále aktualizuje průběžně. Uživatelé tak mají nastavení scény plně pod kontrolou a neztrácejí drahocenný čas zbytečným opakováním finálního výpočtu vizualizací.

Navíc pro ještě vyšší produktivitu práce nabízí Artlantis 6.5 možnost výběru mezi náhledovým zobrazením vysoce přesným nebo náhledem v módu „draft“, určeným hlavně pro vlastní práci při nastavování scény. Mezi oběma zobrazeními lze kdykoli v průběhu práce přecházet.

Export do Twinmotion
Projekty z Artlantis 6.5 lze ukládat ve formátu .tma, což zabezpečuje přímou komunikaci s programem Twinmotion 2016.

 

Fyzikální obloha
Artlantis 6.5 vylepšil fotorealistické zobrazení prostředí. Nové realistické mraky byly integrovány do nastavení fyzikální oblohy. Efekt „god rays“ je nyní pozorovatelný i za sklem.

Plug-iny BIM programy do Artlantis 6.5
Spolu s uvedením Artlantis 6.5 zpřístupnil Abvent plug-iny pro uklání z aktuálních verzí nejrozšířenějších BIM a CAD programů (ARCHICAD 20, Autodesk Revit 2017, SketchUp Pro 2017) do Artlantis 6.5.