Upravit stránku

Studenti se již po 16. předvedli v soutěži ve 2D kreslení a 3D modelování

Společnost 3E Praha Engineering, a.s., ve spolupráci se Střední průmyslovou školou, Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm v Hradci Králové, uspořádala dne 6. 4. 2017 již 16.ročník soutěže v počítačovém modelování a kreslení. Již tradičně se soutěžící utkali ve dvou kategoriích, ve 2D kreslení a ve 3D modelování. Celý den panovala skvělá soutěžní atmosféra.

O soutěž byl tento rok veliký zájem, přihlásilo se 18 škol.  Celkem 54 studentů bojovalo o nejlepší umístění a o získání zajímavých cen.

Celá soutěž začala již v 9 hodin ráno. Všichni dobře dojeli, zapsali se na registraci a mohlo se směle začít. Soutěžící byli rozděleni do učeben a začali vypracovávat zadání. Byli jsme mile překvapeni, jak moc jsou studenti šikovní a připravení. Mezitím, co soutěžící pilně pracovali, měli učitelé možnost poslechnout si novinky v systému SOLIDWORKS.

V kategorii 2D zvítězil Josef Chalupný, na druhém místě skončil Pavel Lojda, oba z VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice. Na krásném třetím místě se umístil Ján Nikodem ze Střední průmyslové školy Praha 10 Na Třebešíně. V hodnocení škol si nejlépe vedla Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola řemesel a služeb, Strakonice a jako cenu si odvezla tiskárnu. Na druhém místě se umístila Střední průmyslová škola Praha 10 Na Třebešíně a cenu za třetí místo dostala pořádající škola SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové.

V kategorii 3D zvítězil Vojtěch Nýdrle z pořádající školy SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové. Druhé a třetí místo obsadili studenti ze Strakonic, konkrétně Tomáš Marek a Slavomír Vlasatý. V hodnocení škol se na prvním místě umístila opět úspěšná škola ze Strakonic. Na druhém místě skončila pořádající Střední průmyslová škola Hradec Králové. Cena za třetí místo tentokrát putovala do Olomouce, konkrétně do Střední průmyslové školy strojnické.

Všem zúčastněným děkujeme za úžasný soutěžní den. Všem výhercům gratulujeme.

Věříme, že jste si všichni soutěž užili a že se potkáme v dalším ročníku!

Děkujeme.

Tým 3E Praha Engineering, a.s.