Upravit stránku

Nábytek

Automatizace návrhu

Během návrhu nábytku na zakázku se konstruktér často setkává s tím, že provádí opakovaný návrh velice podobných sestav. Modely se obvykle liší rozměry, přítomností či nepřítomností některých dílů a popřípadě jejich provedením. Nástroj DriveWorks Xpress umožňuje omezit automatizovatelnou činnost na minimum a vytvářet dokumentaci na základě vyplnění formulářů. Nástroj automaticky vytvoří kopii celé sestavy včetně výkresů a provede změny podle zadaných pravidel. Na konci automatizovaného procesu je kompletní nová dokumentace, včetně všech modelů, výkresů, kusovníku atd.

Vizualizace

Nástroje PhotoView 360 a PhotoWorks dávájí uživatelům možnost vytvářet fotorealistické obrázky a videa modelů. Pomocí definice vlastností materiálů, nastavení prostředí a světel lze napodobit vizuální vlastnosti reálných materiálů. Díky tomu je možné vytvořit vizualizaci projektu pro zákazníka ve fázi návrhu.

Normalizované díly a knihovny dílů

Nakupované a standardizované díly tvoří u nábytku významnou část z celkového počtu dílů v sestavě. Jde především o spojovací materiál, stavěcí nohy, závěsy a další často používané díly. SolidWorks umožňuje uživateli vytvářet vlastní knihovny dílů. Pro práci s normalizovanými díly lze využívat díly podle norem ISO, DIN, ANSI z knihoven SolidWorks ToolBox. Vyhledávání a sdílení dílů od dalších výrobců zajišťuje portál 3DContentCentral, kam výrobci umísťují modely svých výrobků.