Upravit stránku

Formy a nástroje

Import dat

Příprava výrobní dokumentace pro formy, nástroje a modelová zařízení začíná obvykle načtením modelu vytvořeného v jiném CAD systému. V systému SolidWorks najdete nejen vynikající možnosti pro export a import souborů, ale i nástroje pro analýzu a případnou opravu importovaného modelu.

Úpravy modelů

Sada nástrojů pro úpravy importovaných modelů obsahuje mimo jiné i funkce pro přesun ploch či celých částí modelů. Pomocí pokročilých plošných i objemových nástrojů je možné snadno upravovat i velmi komplikované tvary. Díky těmto možnostem již úpravy modelů nepředstavují časově velmi náročnou práci s nejistým výsledkem.

Tvorba vložek forem

Základním předpokladem pro tvorbu modelů budoucích vložek formy je příprava dělicích rovin. Již v základní verzi systému SolidWorks naleznete jak možnosti pro jejich automatický návrh, tak i pokročilé plošné funkce pro tvorbu komplikovaných přechodů. Pokud již máme dělicí rovinu a model výlisku či odlitku připraven, je tvorba vložek a jader formy otázkou několika minut.

Tvorba rámu nástrojů

Je již standardem, že dodavatelé normalizovaných součástí pro výrobu forem a nástrojů kromě katalogů poskytují i modely těchto součástí ve 3D. Díky možnostem, které poskytují knihovní prvky a inteligentní součásti, je tvorba modelů sestav i finální výrobní dokumentace nástrojů v SolidWorks mimořádně efektivní.