Upravit stránku

FORMULE 1 ve školách

Neziskový projekt Formule 1 ve školách je součástí celosvětově vzdělávací soutěže, určené pro týmy studentů středních škol ve věku od 15 do 19 let.

Studenti mají za úkol navrhnout, zkonstruovat, otestovat a vyrobit vlastní model formule 1 s pohonem na CO2, se kterým následně závodí.

Učí se používat CAD software (design modelu, virtuální větrný tunel), CAM software (vygenerování dat) a CNC frézku (výroba závodního modelu).

Součástí soutěže je i příprava ústní prezentace realizované práce, doplněná o prezentaci konstrukční dokumentace, která popisuje celý proces vzniku prototypu, tedy kompletní návrh, konstrukci a výrobu závodního modelu.

Soutěž Formule 1 ve školách - 2016

Povinností týmu je si zajistit i finanční příjem od sponzorů a hospodařit s ním. Vypracovat rozpočet a účelně financovat cestování a ubytování v rámci jednotlivých kol soutěže.

Studenti si v rámci projektu osvojí práci v mnoha rozličných oblastech - pracují s výpočetní technikou v konstrukčním a technologickém procesu, využijí fyziku, aerodynamiku, design, grafiku, marketing nebo finanční strategii, vyzkouší si vedení závodní stáje a zejména práci v týmu. To vše v imaginárním, konkurenčním a vzrušujícím prostředí.

Vše, co se studenti v soutěži naučí, využijí v budoucnu v reálném životě, ať už v rámci studia na vysoké škole, nebo přímo v zaměstnání.

Každý rok se týmy z celého světa utkají v celosvětovém finále, kde bojují nejen o prestiž, ale také o stipendium na Londýnské univerzitě v oboru “Automobilový inženýr”.

Více informací o soutěži naleznete na stránkách www.f1veskolach.cz.

Sledujte nás také na Facebooku nebo Youtube.

Společnost 3E Praha Engineering a.s., do té doby technický partner soutěže, převzala na začátku roku 2014 frančízovou smlouvu včetně kompletního vybavení od BPA sport marketing a stala se tak hlavním organizátorem soutěže pro Českou a Slovenskou republiku.

Kontakt

Ilona Topolová - hlavní koordinátor projektu
pro ČR a SR.

●      Tel.: +420 725 705 674 
●      E-mail:  ilona.topolova@3epraha.cz