Upravit stránku

8. ročník národního finále FORMULE 1 ve školách

Vítězný tým Miracle Engineers ze Strakonic pojede reprezentovat Českou republiku do Ameriky!

1. místo obsadil tým Miracle Engineers - VOŠ a SPŠ, Strakonice
2. Místo obsadil SD Racing team
SŠT a řemeslná, Nový Bydžov

3. místo obsadil Racing Moravia team - ISŠA, Brno

Kompletní tabulka výsledků ke stažení:
Fotografie soutěže F1 a 4x4 Land Rover ke stažení:

Tým soutěží Formule 1 ve školách závodil o víkendu v plzeňském Techmania Science Center. Národního finále se účastnilo 6  týmů, jeden  z nich, a to Miracle Engineers - VOŠ a SPŠ, Strakonice dostal  šanci reprezentovat Českou republiku na Světovém šampionátu FORMULE 1 ve školách, a to v říjnu  2016 v americkém městě Austin - Texas. 

Průběh soutěže 11. - 12. 6. 2016:

Po dvou hodinách, které měly týmy na přípravu prezentačních boxů, bylo slavnostně odstartováno Národní finále sezony 2015/2016. Finále bylo poprvé věnováno nejen soutěži Formule 1 ve školách, ale nově i soutěži 4x4 Land Rover ve školách a zúčastnilo se ho téměř padesát studentů z devíti škol. Cesta napříč soutěží odstartovala ústními prezentacemi, které jsou všemi studenty do jednoho označovány za nejtěžší část soutěže.

Ústní prezentace probíhají v oddělené místnosti, kde sedí pouze odborná porota. Na prezentace nemá přístup veřejnost ani ostatní týmy. Hlavním cílem prezentace je komplexním představení týmu a jeho práce napříč všemi disciplínami: návrh, konstrukce, aerodynamika, výroba, testování, inovace, marketing, sponzoring atd.  Nejlépe ji zvládnul strakonický tým Miracle engineers, stejně jako zpracování prezentačního boxu. Za to si odnesl cenu v kategorii: Nejlepší marketing.

 „Kvalita ústních prezentací se zlepšuje samozřejmě hlavně u týmů, které se účastní po několikáté. Na nováčcích je nervozita a stres hodně znát. My ale jako porota toto nevnímáme. Zaměřujeme se spíše na obsah než na výraz.“ dodává porotce Josef Šír, který hodnotí kvalitu konstrukce.

Druhý den byl ve znamení dokončení prezentací v boxech, testování týmů a technické kontroly, kde traťoví komisaři vysvětlovali týmům důvod případné ztráty bodů za nedodržení technických pravidel soutěže a radili, jak se chyb příště vyvarovat.

V neděli přijel týmy navštívit náměstek ministra průmyslu a obchodu pan Ing. Eduard Muřický, který si prošel prezentační boxy týmů a promluvil se studenty o jejich práci. Oba projekty ho velice zaujaly. Řediteli společnosti 3E Praha Engineering poděkoval za organizaci a koordinaci těchto soutěží v České republice a vyjádřil svoji podporu.

Nejrychlejší reakční i závodní čas na dráze F1 zajel Racing Moravia tým z ISŠA v Brně. V tomto ročníku bohužel žádný z týmů nedodržel technická pravidla soutěže, tedy dílčí kategorie: Nejlepší konstrukce a Nejrychlejší model nemohly být vyhlášeny. 


Vítězům moc gratulujeme a držíme palce na Světovém šampionátu! Ostatním soutěžícím děkujeme za účast, za skvělé výkony a doufáme, že budou bojovat i příští rok. :)

Tým 3E Praha Engineering, a.s.