Upravit stránku

1. ročník soutěže 4x4 LAND ROVER ve školách

Vítězný tým Czech Wheels z Kolína pojede reprezentovat Českou republiku do Velké Británie!

Vítězný tým Czech Wheels - SPŠS  JŠ s právem SJZ, Kolín
Vůz vítězného týmu Czech Wheels
Kompletní tabulka výsledků ke stažení:
Fotografie soutěže 4x4 Land Rover a F1 ve školách ke stažení:

Týmy soutěže 4x4 Land Rover ve školách závodily o víkendu v plzeňském Techmania Science Center. Národního finále se účastnily 3  týmy, jeden z nich, a to Czech Wheels dostal šanci reprezentovat Českou republiku na Světovém šampionátu 4x4 LAND ROVER ve školách, a to 3. - 7. července 2016 v anglickém městě Coventry v Ricoh aréně.

Průběh soutěže 11. - 12. 6. 2016:

Po dvou hodinách, které měly týmy na přípravu prezentačních boxů, bylo slavnostně odstartováno Národní finále sezony 2015/2016. Finále bylo poprvé věnováno nejen soutěži Formule 1 ve školách, ale nově i soutěži 4x4 Land Rover ve školách a zúčastnilo se ho téměř padesát studentů z devíti škol. Cesta napříč soutěží odstartovala ústními prezentacemi, které jsou všemi studenty do jednoho označovány za nejtěžší část soutěže.

Ústní prezentace probíhají v oddělené místnosti, kde sedí pouze odborná porota. Na prezentace nemá přístup veřejnost ani ostatní týmy. Hlavním cílem prezentace je komplexním představení týmu a jeho práce napříč všemi disciplínami: návrh, konstrukce, aerodynamika, výroba, testování, inovace, marketing, sponzoring atd.  Nejlépe ji zvládnul strakonický tým Miracle engineers, stejně jako zpracování prezentačního boxu. Za to si odnesl cenu v kategorii: Nejlepší marketing.

 „Kvalita ústních prezentací se zlepšuje samozřejmě hlavně u týmů, které se účastní po několikáté. Na nováčcích je nervozita a stres hodně znát. My ale jako porota toto nevnímáme. Zaměřujeme se spíše na obsah než na výraz.“ dodává porotce Josef Šír, který hodnotí kvalitu konstrukce.

Druhý den byl ve znamení dokončení prezentací v boxech, testování týmů a technické kontroly, kde traťoví komisaři vysvětlovali týmům důvod případné ztráty bodů za nedodržení technických pravidel soutěže a radili, jak se chyb příště vyvarovat.

V neděli přijel týmy navštívit náměstek ministra průmyslu a obchodu pan Ing. Eduard Muřický, který si prošel prezentační boxy týmů a promluvil se studenty o jejich práci. Oba projekty ho velice zaujaly. Řediteli společnosti 3E Praha Engineering poděkoval za organizaci a koordinaci těchto soutěží v České republice a vyjádřil svoji podporu.

Nejrychlejší reakční i závodní čas na dráze F1 zajel Racing Moravia tým z ISŠA v Brně. V tomto ročníku bohužel žádný z týmů nedodržel technická pravidla soutěže, tedy dílčí kategorie: Nejlepší konstrukce a Nejrychlejší model nemohly být vyhlášeny.
 

Na dráze pro vozy 4x4 Land Rover si nejlépe vedl tým ECCE z Čáslavy, který jako jediný projel všechny překážky. Tým Czech Wheels pak nejlépe a nejrychleji projel dráhu s vlekem.

Vítězům moc gratulujeme a držíme palce na Světovém šampionátu! Ostatním soutěžícím děkujeme za účast, za skvělé výkony a doufáme, že budou bojovat i příští rok. :)

Tým 3E Praha Engineering, a.s.

Více informací o soutěži naleznete na: www.4x4veskolach.cz

Více informací o soutěži F1 ve školách naleznete na: www.f1veskolach.cz